Kubuś i dobre maniery

Okładka książki Kubuś i dobre maniery Mary Hogan
Okładka książki Kubuś i dobre maniery
Mary Hogan Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Kubuś i Przyjaciele opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Kubuś i Przyjaciele
Egmont Polska
2015-05-04
2015-05-04
Wanda Chotomska

Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Śmiechu warte Agnieszka Frączek, Maciej Szymanowicz
Śmiechu warte Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...

"Gdy na miód masz chęć jak Miś, to <poproszę> mów od dziś, bo to właśnie jest dobre wychowanie". dobre maniery, niby proste i łatwe i każdy chyba je zna, ale ... czy każdy je stosuje? Zwłaszcza małe dziedziczki, które dopiero co, wchodzą w dorosłe życie. Bardzo przyjemnie zbudowana książka, zawiera mądre i dobre rady, zobrazowane zawsze przykładem i dobrze wytłumaczone, tak aby nikt nie miał wątpliwości jak należy zachowywać się przy stole.
Książeczka ma duże literki, piękne kolorowe obrazki i jest bardzo ładnie wydana, na dobrym papierze. Czyta się ją z ogromną przyjemnością.
Dobre maniery polecam też dorosłym, bo czasami warto - naprawdę warto .....:)

1974

Kto nie zna Kubusia o Małym Rozumku uwielbiającego miód, rozważnego Krzysia, szalonego Tygrysa, ułożonego i niewinnego Prosiaczka, smutnego Kłapouchego przepełnionego melancholią, nieco przemądrzałego Królika, mądrej i rozważnej Sowy, opiekuńczej i roztropnej Kangurzycy oraz słodkiego Maleństwa? Zdaje się, że każdy miał styczność z tymi bohaterami, którzy bawili wiele lat temu i nadal robią to nad wyraz udanie.

"Kubuś i dobre maniery" przedstawia przygody Misia, którego Krzyś pragnie nauczyć dobrych manier, a że przy okazji zyskają na tym inne zwierzęta ze Stumilowego Lasu, tym jeszcze lepiej. Bohaterowie uświadamiają sobie, że dobre maniery są bardzo ważne i świadczą o tym, jakim jest się człowiekiem, a w ich przypadku - zwierzęciem. Dowiadują się, że nie wolno być łasuchem, należy znać i posługiwać się zwrotami grzecznościowymi, trzeba słuchać innych (nawet jeśli mówią o czymś, co niezbyt nas interesuje),warto posiadać umiejętność przegrywania czy nakrywania do stołu, nie wolno iść w odwiedziny z pustymi rękoma, dobrze jest umieć zachować się przy stole, a za podarki należy ładnie dziękować.

Te niepozorne historie są idealnym wstępem do nauki manier każdego dziecka, które nie zawsze pamięta o tym, jak należy się zachowywać. Mały czytelnik wraz z bohaterami książki może oduczyć się mlaskania, bawienia się jedzeniem, obrażania się podczas przegrywania czy oszukiwania w czasie gry, jak również nabyć umiejętność posługiwania się bardzo ważnymi słowami, jak "proszę", "dziękuję" i "przepraszam".

Książka okraszona jest delikatnymi ilustracjami, idealnie oddającymi klimat przedstawianej historii. Dodatkowym atutem są rymowanki znajdujące się na końcu każdego rozdziału, które szybko wpadają w ucho i mogą być śpiewane przez każdego malca. Do tego dochodzi twarda oprawa, a także duża czcionka umożliwiająca samodzielne czytanie ze strony dzieci, które nabyły ową trudną umiejętność.

"Kubuś i dobre maniery" zawiera dobrze znane teksty przedstawione w nowej formie dzięki Wandzie Chotomskiej, która postarała się zaopatrzyć tę lekturę w jak największą liczbę rymów, co pewnie nie zawsze było łatwe. Ta książka to wspaniała gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uwielbiających przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

Dobre maniery to jest to!

Niektóre dzieci nie potrafią właściwie zachować się przy stole. Mają problemy z nawiązywaniem pozytywnych relacji z rówieśnikami, nie szanują ich własności i są uciążliwymi gośćmi podczas spotkań z innymi ludźmi. Jeśli dorośli borykają się z takimi problemami lub jeśli po prostu chcą, by dziecko było dobrze wychowane, warto przeczytać mu „Kubusia i dobre maniery”. Wanda Chotomska przekonuje, że przestrzeganie savoir-vivre’u bardzo ułatwia życie każdego człowieka.

Pewnie zastanawiacie się, czy niezdarny i roztargniony miś może być dziecięcym przewodnikiem po dobrych manierach. Kubuś Puchatek ma problemy z właściwym zachowaniem, więc wszystkie jego potknięcia są w tej książce omawiane i korygowane przez Krzysia lub przez Kangurzycę. Mali czytelnicy wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami mogą więc dowiedzieć się, jak należy się przywitać, jeśli się kogoś spotyka, jak zachowywać się w domu osoby, do której przyszło się w odwiedziny oraz jakie zasady obowiązują w czasie gier i zabaw. Kiedy Kubuś i Krzyś udali się do domu Kangurzątka na jego urodziny, poznali przede wszystkim, jak należy zachowywać się przy stole, a więc musieli zrezygnować z obżerania się, mlaskania i rozlewania zawartości miseczki na obrus. Krzyś nauczył jeszcze Kubusia dobrych manier podczas telefonowania i pokazał, jak ważne jest tworzenie podziękowań za otrzymane prezenty. (...)

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Dobre maniery to jest to!

Dobre maniery jak wiadomo ważna sprawa a czasami najmłodsi mają z nimi problem. Jednak i na to znalazła się rada razem z Kubusiem Puchatkiem i Krzysiem najmłodsi zapoznają się z podstawowymi dobrymi manierami.

Razem z nimi udamy się w odwiedziny do każdego z przyjaciół i poznamy różne sytuacje w których dobre maniery są jak najbardziej wskazane i mile widziane.

Dowiemy się jak powinno się zachowywać przy stole, podczas zabaw, odwiedzin gości, przebywania na przyjęciu urodzinowym a nawet jak nakrywać do stołu. Wszystko to Kubusiowi pomaga zrozumieć i nauczyć się dobrych manier.

Kubusiowe mruczanki pozwolą łatwiej zrozumieć skomplikowane zasady savoir-vivre, dodatkowo wszystko uzupełniają kolorowe ilustracje tworząc idealną całość.

Dowiemy...

Nauka dobrych manier, to nie tylko używanie magicznych słów "proszę", "dziękuję", "przepraszam", ale również nauka dobrego zachowania w różnych sytuacjach. W książeczce mamy aż osiem takich sytuacji (Dobre maniery, Idziemy w odwiedziny, Gry i zabawy, Idziemy na przyjęcie, Nakrywamy stół, Przy stole, Telefon, Podziękowanki). Nasze dziecko dowie się m.in. jak zachować się przy stole, podczas odwiedzin u znajomych, czy podczas rozmowy przez telefon. Na końcu każdej opowieści mamy mruczankę, którą możemy zaśpiewać. Podoba mi się, że książka jest podzielona na poszczególne opowiadania. Dzięki temu możemy dozować wiedzę w zależności od wieku dziecka.

Nie sposób również nie wspomnieć, że książka jest ślicznie wydana. Okładka jest twarda, a papier dobrej jakości (taki szczegół , a bardzo umila korzystanie z lektury). W Kubuś i dobre maniery znajdziemy mnóstwo ilustracji, które są wesołe, aż tryskają kolorami i przyciągają wzrok.

Oczywiście książka nie załatwi za nas wszystkiego. Pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład, uczą się poprzez obserwację i naśladownictwo. Ważne jest więc, abyśmy również przestrzegajmy zasad dobrych manier. Jeśli będziemy wobec siebie i innych uprzejmi dziecko powieli to zachowanie.

• Książki dzieci
  • Synek czyta
  • Biblioteka Wiśniowa
  • For Children
  • Pchełki marzą o...
  • Wyd. Egmont/HarperKids

Dodaj cytat z książki Kubuś i dobre maniery