Katyń. Śladami polskich oficerów

Ołeksandr Zinczenko Wydawnictwo: Bosz historia
Ola Hnatiuk
Bosz
Katyń
historia
Ola Hnatiuk
Katyń

Historia bezlitosnego mordu na polskich oficerach w 1940 roku jest przepełniona niegojącymi się ranami, często rozdrapywanymi przez pewne grupy społeczne. Ukrywana przed polskim narodem przez dziesięciolecia.

Z pewnym niepokojem sięgnęłam po książkę Ołeksandra Zinczenko. Jednak zaskoczyła mnie, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Autor na podstawie zapisków,...

Książka „Katyń. Śladami polskich oficerów” to ukraińskie spojrzenie na mord polskich oficerów dokonany przez bolszewików. Jej autor, Ołeksandr Zinczenko, jest wiceprezesem kijowskiego IPN, a kilka lat temu nakręcił nawet film o Katyniu. Rozmawiał wówczas z przedstawicielami rodzin katyńskich, których opowieści znalazły się teraz w jego książce.
Już sam początek sugeruje z...

• Historyczne
  • Literat.faktu/reportaż/biografia
  • Poruszające
  • Warto wiedzieć
  • Naukowe i popularnonaukowe
  • 2016
  • Polska historia/kultura/polityka

Dodaj cytat z książki Katyń. Śladami polskich oficerów