Wyrok śmierci

Świat Książki
2014-11-19
2014-11-19
Hanna Kulczycka-Rymuza
morderca zaufanie śledztwo przemoc niebezpieczeństwo

Coś jest książkach Sandry Brown, co powoduje że czyta mi się je rewelacyjnie. Schematyczne?-tak, Przewidywalne?-tak Czy sięgne po następną?-Tak

Daję 6 ale głównie za końcówkę. Pierwsza połowa książki była dość przeciętna. Dopiero późniejsza akcja mnie zaciekawiła.

Bardzo amerykański i dość przewidywalny thriller. Przewidywalny zwłaszcza jeśli chodzi o wątek miłosny, który wiadomo z góry jak się rozwinie, ale mimo to nie irytował mnie nawet tak bardzo, jak zwykły to robić wątki miłosne w tym gatunku. Może dlatego, że sceny miłosne nie są słodko mdlące i nie ma ich dużo, ale panuje przyjemne erotyczne napięcie, które naprawdę nie przeszkadza. Muszę przyznać, że zakończenie jest zaskakujące i typowałam innego bohatera na głównego sprawcę, niż ten który okazał się nim być naprawdę.
Akcja szybko się dzieje, nie ma przestojów, wszystko trzyma się całości, więc dobrze się czyta.
Jakieś wielkie dzieło to nie jest ale w swoim gatunku trzyma poziom.
Jak ktoś lubi ten gatunek i potrzebuje dobrej rozrywki to nie zawiedzie się.

Z twórczością Sandry Brown miałam już do czynienia dwa razy. ,,Deadline" zrobił na mnie dobre wrażenie. Natomiast ,,Furia" bardzo mnie zawiodła. Z lekką dozą niepewności sięgnęłam po ,,Wyrok śmierci".

Emily, czteroletnia córka Honor zauważa na podjeździe ich domu ranną osobę. Kiedy kobieta idzie jej udzielić pomocy, okazuje się, że nieznajomy to Lee Cobun groźny, uzbrojony przestępca oskarżony o zamordowanie 7 osób. Mężczyzna obiecuje, że nie zrobi im krzywdy, jeśli odzyska pewną rzecz, w posiadaniu której był nieżyjący mąż Honor, Eddie.

Od samego początku stałam się zakładnikiem tej książki. Nie potrafiłam się od niej oderwać nawet na moment. Uwierzcie mi, sama byłam tym zdziwiona. Ta pozycja uzmysłowiła mi, że dawno nie czytałam typowej sensacji. Tęskniłam za tym.

Książka nieustannie trzyma w czytelnika w napięciu. Nie ma dobrego momentu na jej dołożenie. Nawet po zakończeniu, wcale nie tak oczywistym jak się na początku wydawało, trudno było mi się z nią rozstać. Szkoda tylko, melodramatycznej końcówki, która nie do końca udźwignęła fabuły. Ucieszyło mnie natomiast to, że autorka zadbała o minimalizm w kwestii scen erotycznych. Największym zaskoczeniem, które już na początku ustawiło całą historię okazała się tożsamość przestępcy. Tego typu niespodzianki zawsze dodają smaczku fabule. Ode mnie 9/10

Moje pierwsze spotkanie z Sandrą Brown, zresztą bardzo spontaniczne. Miałam na wirtualnej liście "chcę przeczytać", była akurat dostępna to do przeczytania krótka droga. Tak też się stało.

Czteroletnia Emily, zauważa przez okno leżącego mężczyznę. Jej matka - Honor Gillette idzie udzielić mu pierwszej pomocy, okazuje się, że mężczyzna jest poszukiwany za zabójstwo siedmiu osób. Lee Coburn - morderca, obiecuje, że nie zrobi nic kobiecie i jej dziecku pod warunkiem, że będzie robić co mówi. Lee chce za wszelką cenę odzyskać coś co należało do męża wdowy, przez co dziewczynka i kobieta znajdują się w niebezpieczeństwie.

Za mną 100 stron książki, to i tak za dużo, więcej nie dam rady przeczytać. Jak dla mnie strasznie nudna, nie przypadłam mi do gustu, nie moje potencjalne klimaty. Za dużo stron- jak na takie coś, zbędne opisy, styl pisania niczego sobie. Po prostu nie, słaba pozycja. Przyciągnął mnie tytuł i okładka, ale to byłoby chyba tylko na tyle. Poza tym według mnie Autorka trochę poleciała pisząc jak śledczy wyjawia wszystkie szczegóły śledztwa żonie.

Podsumowując: Dla mnie książka jest słaba, nie spodobała mi się. Wszystko dzieje się zbyt wolno. Jestem zdecydowanie na nie, nie polecam.

Genialna książka. Początek może powodować lekkie znużenie, ale im dalej tym ta powieść coraz bardziej wciąga. I cóż tu rzec, polecam wszystkim wielbicielom thrillerów poznać ,,Wyrok Śmierci".
Ps.Jest to moje pierwsze spotkanie z tą pisarką ale na pewno nie ostatnie. Pozdrawiam wszystkich czytelników ;)

Kolejna dobra książka tej autorki. Znajdziemy w niej korupcję, zbrodnię pościgi i miłość. Czyta się dobrze i szybko.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Na poczatku jest strach, a potem juz tylko pożądanie.

Sandra Brown ma swój szkic pisania. Kobieta i mężczyzna. Z pozoru ofiara i napastnik. Jednakże z każdą chwilą okazuje się, że są w jednej drużynie. Wtedy naturalnie dziki seks, scena kulminacyjna i koniec... który znowu pełen pozorów, zawiera bardziej atrakcyjne wnętrze.
Czy muszę mówić, że wszystkie kryteria zawiera również i ta lektura. Chyba nie.
Tym razem mamy młodą wdowę Honor i jej czteroletnią córkę Emily. Pewnego dnia seryjny morderca wkracza do ich domu i psuje wszystko, co wokół siebie zbudowały. Chce odkryć tajemnicę, którą schował jej zmarły mąż.

Książka, którą pochłonęłam przy jednym wypadzie na plażę. Jak zawsze fajna. A wypieki na twarzy możecie przypisać słońcu.

Na poczatku jest strach, a potem juz tylko pożądanie.

Czy muszę mówić, że wszystkie kryteria zawiera...

Moje pierwsze zetknięcie z autorką, muszę powiedzieć że niezbyt udane. Czyta się faktycznie szybko, akcja jest wartka. Niestety całość przypomina typowy amerykański film akcji, zastanawiałem sie nawet czy to nie jest scenariusz przerobiony na książkę. Amerykańskie filmy akcji kojarzę głownie z akcja właśnie. Wybuchy, strzelaniny, pościgi. Fabuły brak, sensownie zbudowanych postaci brak. I podobnie jest tutaj.
Z opini wyczytałem ze to schemat autorki, także na kolejne jej pozycje polowac nie będę.

Książka na każdym etapie zaskakuje, jest nieprzewidywalna, zapierająca dech w piersi. Polecam!!

• 2015
  • 2017
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Wyrok śmierci