Gadu-Gadu. Jak swobodnie rozmawiać z każdym i w każdej sytuacji.

Okładka książki Gadu-Gadu. Jak swobodnie rozmawiać z każdym i w każdej sytuacji. Mark Rhodes
Mark Rhodes Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal poradniki
poradniki
Grupa Wydawnicza Foksal
2014-01-01
2014-01-01
Magdalena Grala-Kowalska
relacje interpersonalne retoryka rozmowy osobowość samorealizacja psychologia

Bardzo średnia książka, w mojej opinii zbyt dużo mówienia o komunikacji w biznesie, a zbyt mało o życiu towarzyskim.

Przystępnie i krótko, ale na temat. To jest poradnik, a nie podręcznik, więc ci co narzekają na zbyt powierzchowne potraktowanie tematu, powinni lepiej dobierać lekturę do swoich potrzeb.

W mojej opinii książka bardzo płytko porusza temat komunikacji między ludzkiej. Większość porad odnośnie rozmów opiera się na pozytywnym nastawieniu i uśmiechu. Co absolutnie nie jest dla mnie satysfakcjonujące ponieważ nie umiem pogodzić tych rad z moim charakterem, więc jak widać książka nie dla każdego. W każdym razie poradnik nie na mój gust, stad dostał ode mnie niską notę.

Książce przyznaje nieco naciągane 5/10. Książa z założenia, ma pomagać w nawiązywaniu konwersacji z obcymi osobami. I trzeba przyznać, że zawiera parę cennych uwag. Głównie dotyczące zachęty do podejmowania rozmowy z obcymi i że reakcje ludzi na nas nie muszą być bezpośrednio związane z naszym jestestwem, tylko z ich aktualną sytuacją czy chwilowym samopoczuciem. Niestety poza kilkoma cennymi uwagami, dość spora część książki wydaje mi się być dosyć infantylna. Niektóre pomysły na rozpoczęcie rozmowy są żałosne i raczej nie prowadzą do zawiązania bardziej dojrzałych relacji, ale specjalnie mnie to nie dziwi jeśli w swojej książce Rhoads cytuje poradnik dla nastolatek(sprawdzałem z ciekawości na lubimyczytać czy to ciekawy tytuł, jednak okazało się, że tytuł książki brzmi mniej więcej "jak być dobrą przyjaciółką" poradnik dla nastolatek). Nie mówię, że musi być zła, ale wierzę, że jest wystarczająco książek wydanych z zakresu komunikacji by móc posłużyć się cytatem z książki dla dorosłego odbiorcy. Poza tym część książki poświęcona jest nlp, do którego mam dystans, a w dodatku jeśli ktoś z was pracował w call center, to część "wiedzy" zawartej w tej książce miał po prostu w podstawowym szkoleniu. Dodatkowo, niektóre według mnie ważne aspekty takie jak sam głos, zostały nieco zbyt powściągliwie opisane. Sam rozumiem wagę ćwiczeń z zakresu emisji głosu, tutaj jednak autor o tym nie wspomniał, a szkoda. Czy uważam, że warto przeczytać tą książkę ? Tak, ale z pewnością nie brać jej dosłownie i oceniać ją z perspektywy wiedzy zdobytej z innych, bardziej naukowych źródeł, oraz własnych doświadczeń.

Bardzo przyjemna lektura! I o ile, rozmowa z nieznajomą osobą na ulicy ciągle sprawia mi problem, to muszę się pochwalić, że dzięki książce, w ostatnim czasie poznałem mnóstwo nowych osób... właśnie przez zrobienie tego pierwszego kroku.
Polecam! :)

Chciałbym ją polecić w jakiś lepszy sposób, ale... czas się uczyć a nie wypisywać opinie!

Polecam! :)

Książka podzielona jest na trzy części. W pierwszej części autor opisuje lęki i obawy przed rozmową z obcymi ludźmi oraz jak zmienić swoje podejście (sposób myślenia) by w jakimś stopniu opanować ten strach. Następnie są przedstawione cztery etapy rozmowy, czyli jak rozpocząć rozmowę, wzbudzić w rozmówcy zainteresowanie i stworzyć z nim więź. Opisane są przykładowe sytuacje i zwroty możliwe do wykorzystania. Ostatnia część jest o doskonaleniu umiejętności komunikacji.

W książce tej znajdziemy kilka cennych uwag i spostrzeżeń, jak zachowywać się w czasie rozmowy (postawa ciała, kontakt wzrokowy, podejście do rozmówcy, własne nastawienie do rozmowy, itp.).

Oczywiście samo przeczytanie książki NIEWIELE pomoże. Warto w trakcie czytania, robić notatki z zawartych tam porad, a następnie próbować zastosować konkretne ćwiczenia w 'realu'.

Książkę polecam osobom małomównym i nieśmiałym, które nie wiedzą jak i co powiedzieć, a chcą rozwinąć swoje umiejętności komunikacji.

7/10 za brak porad (nieliczne wzmianki do konkretnych słów) w jaki sposób ćwiczyć, by barwniej i ciekawiej opowiadać/wypowiadać się, a co za tym idzie jeszcze bardziej zainteresować rozmówcę.

Bardzo ciekawy poradnik psychologiczny.
Mozna duzo sie dowiedziec jak komunikowac sie w zyciu codziennym ale rowniez zawodowym.
Nadaje sie rowniez dla pracodawcow jest opisany rozdzial jak postepowac w rozmowie z pracownikiem by stal sie jeszcze bardziej wydajny.
Polecam :)

Bardzo ciekawy poradnik psychologiczny.
Polecam :)

Skusiłem się na zakup tej książki czytając udostępnioną przez wydawcę cześć książki, gdy to przeczytałem to pomyślałem sobie, że to jest idealna książka dla mnie, bo opowiadała o emocjach, blokadach i reakcjach jakie towarzyszą w trakcie rozmowy. Niestety podtytuł książki okazał się totalnym zakłamaniem, bo w książce autor nie wyjaśnia jak rozmawiać z każdym i w każdej sytuacji, bardziej skupia się na osobach nieznajomych, z którymi prawdopodobnie i tak nie nawiążemy dłuższego kontaktu i znajomości. W książce większość przykładów tyczy się pracy typowo biurowej i zawodowej, a nie relacji interpersonalnych w szkole, na uczelni czy w barach albo na mieście. Nie dotyczyła w żadnym stopniu życia osobistego. Książkę bardziej bym polecił osobom starszym i dojrzalszym (40-50 lat) pracującym w biurach. Mi osobiście prawie nic nie dała ta książka, z lekkim sercem mogę powiedzieć, że to było 35 zł wyrzucone w błoto

Książka co prawda ma 260 stron, ale napisana jest dużą czcionką z dużymi przerwami między kolejnymi zdaniami. Czyta się ją niesamowicie szybko, jest leciuteńka jak pióreczko, więc da się przez nią przebrnąć na jednym wdechu (mi zajęła jeden dzień - dokładniej jakieś 5 i pół godziny ciągłego czytania, ale komukolwiek szybszemu od żółwia może zająć i połowę tego ;)).
Mark Rhodes zawarł w książce zarówno opisy lęków i barier mentalnych jakie nie pozwalają nam z reguły na swobodne komunikowanie się między sobą, w tym z osobami nieznajomymi, jak również dał konkretne rady jak sobie z nimi radzić.
Przetrawiłem książkę na własny sposób i mam nadzieję, że to co najważniejsze w głowie mi pozostało. Przy następnej okazji postaram się wykorzystać wypunktowane rady i porozmawiać z kimś kogo kompletnie nie znam :).
Jedno jest pewne- jeżeli książka nie zmieni naszego życia diametralnie, to z pewnością pozostawi po sobie jakiś ślad. W trakcie czytania książki miałem okazję spotkać się z przedsiębiorcą, z którym ostatnim razem bałem się porozmawiać, jednak dziś swobodnie wymienialiśmy zdania. Także introwertycy, jest dla Nas nadzieja :)

Mark...

Opisuje wiele cennych wskazówek. Na niektóre wytłumaczenia czyjegoś zachowania wcale bym nie wpadła! Tłumaczy nieśmiałym, że to co im się wydaje, że inni o nich myślą nie zawsze jest prawdą. Daje bardzo dobre wskazówki jak rozpocząć rozmowę. Zbędne w książce są tylko niektóre ćwiczenia, które moim zdaniem nie zawsze mają sens.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Posiadam (wyd. papierowe)
  • 2016
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Gadu-Gadu. Jak swobodnie rozmawiać z każdym i w każdej sytuacji.