Zew pustyni

2014-05-01
2014-05-01
Aldona Zaniewska
Arabia Saudyjska podróże prawa kobiet

Pięć lat wyciętych z życia Teresy Fortis i przelanych na około czterysta stron książki ,,Zew Pustyni". Pozycja ta miała być ciekawym ukazaniem kulis pracy kobiet w arabskich liniach lotniczych a okazała się nudną, mocno przeciąganą opowieścią o stewardesie która ma możliwość podróżowanie po wielu krajach dzięki swojej pracy. Nudna autobiografia okraszona romansami ze szczyptom sytuacji kobiet w krajach arabskich. Nic nowego się z niej nie dowiedziałam a sama historia ani trochę mnie nie porwała, ciężki się czytało tę książkę mimo potencjału jakiego posiadała.

Witajcie w piątek 🌞 Zawsze z przyjemnością sięgam po książki związane z lotnictwem. Zachęcona opisem pracy w arabskich liniach lotniczych wybrałam #zewpustyni. Niestety wielce się rozczarowałam. Mnóstwo chaotycznych opisów, nic nie wnoszących i niedokończonych historii zniechecilo mnie.

✈ ✈

Autorka opisuje trudną sytuację kobiet w Arabii Saudyjskiej, przelotne romanse, często zawierane głównie dla korzyści finansowych, a także relacje z koleżankami z lotów. Książka chaotyczna i niestety szybka do zapomnienia

✈ ✈

Autorka opisuje trudną sytuację kobiet w Arabii Saudyjskiej, przelotne...

Czyta się szybko, być może częściowo dlatego , że książka trochę o niczym. Można "zerknąć" na kulisy pracy stewardesy, chociaż uważam, że jak na taki temat to niestety potencjał zmarnowany.

Niestety nie dotrwałam nawet do połowy. Dużo nużących, nic nie wnoszących opisów (np. opis przebiegu egzaminu).

Rzadko tak nisko oceniam książki, a tej wyżej ocenić nie mogę. Staram się nie sugerować opiniami o danej pozycji w Internecie i tak też było w tym przypadku, co, niestety, okazało się błędem.
Książka pokazuje 5 lat z życia autorki, która przez ten okres pracuje jako stewardessa dla arabskich linii lotniczych.
Opis książki nijak się ma do treści. Nie wiem, jak dopuszczono tę książkę ją do wydania. Nie polecam, ledwo przebrnęłam przez prawie 400 stron (a mam tak, że jak już zacznę książkę to muszę skończyć).

Opis książki nijak się ma do treści. Nie wiem, jak dopuszczono...

Troszkę rozczarowała mnie ta książka, sama tematyka jest bardzo interesująca (stosunki panujące w liniach lotniczych, życie stewardes od kuchni, z jednej strony blichtr, podróże, interesujące miejsca i ludzie a z drugiej prostytucja i rożne grzeszki),natomiast narracja i forma ciut chaotyczna,niespójna.

Skusiłam się piękną okładką i ciekawym tytułem.
I to by było na tyle...
Książka nic nie wniosła, czytałam ją by tylko czytać.
Książka po przeczytaniu od razu trafiła na półkę do pozbycia się

Skusiłam się piękną okładką i ciekawym tytułem.
I to by było na tyle...
Książka nic nie wniosła, czytałam ją by tylko czytać.
Książka po przeczytaniu od razu trafiła na półkę do pozbycia się

Naprawdę starałam się dobrnąć chociaż do połowy, ale nie udało się mimo zachęcającej okładki.

Moje odczucia po przeczytaniu tej książki są takie:
Kiedy jesteś już za stara na prostytucję, ale wciąż musisz zarabiać jakoś pieniądze - napisz książkę o tym jak uprawiałaś prostytucję. Ludzie to kupią - temat chwytliwy, złapią się na opowieści o arabach i ciężkim życiu pięknej blondynki w ich kraju.
Wyszło z tego coś co jest nudne i niewyraźne a do tego bez żadnej pointy. W niektórych momentach czułam coś jakby posmyrało mnie zainteresowanie, ale szybko okazywało się że to tylko fatamorgana.
Nie polecam.

Moje odczucia po przeczytaniu tej książki są takie:
Wyszło z tego coś co jest nudne i niewyraźne a do tego bez żadnej...

Moim zdaniem książka interesująca.życie praca stewardess opisana w szczegółach. Wciągająca przede wszystkim.

• Pisane przez życie
  • Obyczajowe
  • Literatura faktu
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie

Dodaj cytat z książki Zew pustyni