Skazana na piekło

Okładka książki Skazana na piekło
Natalie Welsh Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2010-04-01
Joanna Puchalska
autobiografia więzienie

więcej Więcej

Wystarczy chwila zauroxzenia, zamriczenia, zapomnienia... Wystarczy moment by zniszczyć sobie życie... By na własne życzenie trafić do piekła...

Osobista do stopnia powodującego poczycie dyskomfortu w trakcie lektury.

DOBRA KSIĄZKA

Piekielnie dobra i wciągająca jak najczystsza kokaina! Rozpaczliwe próby przetrwania i w miarę normalnego funkcjonowania w nieludzkich warunkach więzienia w kraju słynnym z najcięższych tego tupu instytucji. Z dala od kraju, przyjaciół i przede wszystkim córeczki trzyma się skrawków nadziei - na ułaskawienie przeniesienie, a w ostateczności nawet ucieczkę. Trzyma w napięciu...

Moje klimaty zdecydowanie. Książka napisana bardzo dobrze, bez zbędnych opisów. Czyta się szybko i jednym tchem.
szczerze polecam

Oczekiwałam czegoś interesującego, a niestety przez większość książki strasznie się nudziłam.

Historia ciekawa choć mnie osobiscie wkurza człowiek który za pieniądze poświęca nawet swoje życie nie wspominając już o najbliższej rodzinie a tak właśnie zachowywała się bochaterka książki. Fajna przestroga dla innych żeby uważać komu się ufa.

Bardzo ciekawa książka opisująca historię kobiety "muła" skazanej na 10 lat pobytu w wenezuelskim więzieniu za próbę przemytu kokainy. Pamiętam,że widziałem różne programy dokumentalne pokazujące jak wygląda życie w południowoamerykańskich więzieniach i ten obraz z grubsza zgadzałby się z tym, co widziała Natalie w policyjnym areszcie. Natomiast jej pobyt w następnych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka opowiada historię młodej kobiety, która zgodziła się na przemyt narkotyków z Wenezueli. Skutek był do przewidzenia. Co jest bardzo interesujące, to opis wiezień w Wenezueli, panujących tam zwyczajów, samowolki co ważniejszych więźniów, którzy "rządzą" więzieniem. Bardzo ciekawa pozycja, polecam!

Książkę pochłonęłam w jeden dzień, przez lekki styl i prosty język. Spodziewałam się zupełnie innej historii, np. o krzywdach wyrządzonych na bohaterce przez współwięźniów, a tu zaskoczenie: wyszedł z tego nawet romans! I bardzo fajnie. Miło się czytało, jak mimo tylu przeciwności losu udało im się dokonać tego, co tak bardzo pragnęli. Zakończenie wzruszające.

• Pisane przez życie
  • 2014