Filmowy neomodernizm

Okładka książki Filmowy neomodernizm Rafał Syska
Okładka książki Filmowy neomodernizm
Rafał Syska Wydawnictwo: Avalon film, kino, telewizja
594 str. 9 godz. 54 min.
Kategoria:
film, kino, telewizja
Wydawnictwo:
Avalon
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
594
Czas czytania
9 godz. 54 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377301142
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Kwartalnik Filmowy. Film i technologia nr 113 wiosna 2021 Marcin Adamczak, Michał Dondzik, Marcin Giżycki, Andrzej Gwóźdź, Robert Jarosz, Karolina Kosińska, Małgorzata Kozubek, Arkadiusz Lewicki, Urszula Makowska, Antoni Michnik, Grzegorz Nadgrodkiewicz, Artur Piskorz, Teresa Rutkowska, Grażyna Stachówna, Marta Stańczyk, Maciej Stasiowski, Miłosz Stelmach, Rafał Syska, Tadeusz Szczepański, Piotr Zwierzchowski
Ocena 4,0
Kwartalnik Fil... Marcin Adamczak, Mi...
Okładka książki Kino końca wieku. Historia kina, tom 4 Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska
Ocena 8,6
Kino końca wie... Tadeusz Lubelski, I...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Najpiękniejsze filmy świata



1898 361 182

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1232
815

Na półkach: , ,

Rafał Syska to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych krytyków filmowych w Polsce - obok Tadeusza Sobolewskiego, Magdaleny Bartczak czy Krzysztofa Loski najbliższy w formułowaniu, jak oddziałuje kino na widza. Niełatwy temat, bo jak opowiadać o twórcach filmowych, którzy kino postrzegają, jak codzienną modlitwę, nie przyspieszają narracji, jak w mainstreamie. Są outsiderami rzeczywistości, w której szukają schronienia dla pamięci, dla introspektywnej działalności czy dokumentalnej harmonii ujęć. Próba rozłożenia na czynniki pierwsze to, co w filmach Sarunasa Bartas, Bela Tarr, Aleksadra Sokurow jest nieskazitelnie płynne, trudne do opisania na język literacki. Kino to nie tylko fajerwerki i zamknięta forma, lecz trwałe poszukiwanie nowych bodźców, wykraczanie poza ustalany limit metrażu, znajdowanie nowej wrażliwości dla publiczności, która porzuciła wielomiliardowe widowiska na poczet osobistych projektów. Porzucając kino masowe na rzecz ludzi skrajnie nieprzystających do dzisiejszej konkurencji filmowej. Którzy nigdy nie pogodzili się, aby traktować kino jako rozrywkę i lans na dywanach na Zachodzie. Napisana wybitnym piórem, ale Rafał przyzwyczaił do interesujących rejestrów z kamery wideo. Temat potraktowany ze smakiem i z wiarą, że kino jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa. Obowiązkowa pozycja, dla każdego, kto szuka czegoś więcej niż płytkich emocji przy ekranie.

Rafał Syska to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych krytyków filmowych w Polsce - obok Tadeusza Sobolewskiego, Magdaleny Bartczak czy Krzysztofa Loski najbliższy w formułowaniu, jak oddziałuje kino na widza. Niełatwy temat, bo jak opowiadać o twórcach filmowych, którzy kino postrzegają, jak codzienną modlitwę, nie przyspieszają narracji, jak w mainstreamie. Są outsiderami...

więcej Pokaż mimo to

avatar
647
144

Na półkach: , , , ,

Syska pięknie i kompleksowo o nurcie definiującym światowy arthouse ostatniej dekady i wciąż mocno się trzymającym. Pokazuje jego korzenie, wybiera protoplastów i zamyka grupę bardzo różnorodnych twórców we wspólnej ramie. Mam wątpliwości co do drobiazgowego streszczania większości filmów, ale tak poza tym, to zarzutów brak, porywająca lektura.

Syska pięknie i kompleksowo o nurcie definiującym światowy arthouse ostatniej dekady i wciąż mocno się trzymającym. Pokazuje jego korzenie, wybiera protoplastów i zamyka grupę bardzo różnorodnych twórców we wspólnej ramie. Mam wątpliwości co do drobiazgowego streszczania większości filmów, ale tak poza tym, to zarzutów brak, porywająca lektura.

Pokaż mimo to

avatar
401
27

Na półkach: ,

Niektóre opisy filmów posiadają błędy (źle je opisano).

Niektóre opisy filmów posiadają błędy (źle je opisano).

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    65
  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    11
  • Film
    5
  • Filmoznawstwo
    2
  • Film - Kino
    1
  • Kino
    1
  • Częściowo przeczytane
    1
  • Kino 🎥
    1
  • Teatr/kino/moda/fotografia/muzyka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Filmowy neomodernizm


Podobne książki

Przeczytaj także