Teoria filmu

1975-09-01
1975-09-01
Wanda Wertenstein
film kino opracowanie

Kracauer wychodzi od samych źródeł kinematografii - jej zestawienia z fotografią oraz początków interesującej go tendencji realistycznej w historii kina, w opozycji wobec równocześnie rodzącego się nurtu kreacyjnego. Dalsza część książki to opis poszczególnych technik filmowych, w oczywisty sposób wartościowanych, wprowadzenie kontekstów literatury, sztuki teatralnej,...

Obowiązkowa lektura dla każdego, chcącego jakkolwiek zajmować się filmem.

• Filmoznawstwo
  • Kino
  • Chcę w prezencie
  • Film
  • Filmoznawstwo

Dodaj cytat z książki Teoria filmu