My Little Pony: Equestria Girls: Po tamtej stronie lustra

Okładka książki My Little Pony: Equestria Girls: Po tamtej stronie lustra Gillian Berrow
Okładka książki My Little Pony: Equestria Girls: Po tamtej stronie lustra
Gillian Berrow Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: My Little Pony literatura dziecięca
literatura dziecięca
My Little Pony
My Little Pony: Equestria Girls: Through the Mirror
Egmont Polska
2014-01-01
2014-01-01
Liliana Fabiańska
my little pony equestria girls

Jak podejrzewam wiele z was bardzo dobrze zna te postacie i samą fabułę, bo przewlekają się one w wielu aspektach, lecz dziś skupimy się na serii książkowej, która opisuje wydarzenia kucyków w świecie ludzi. I proszę bez komentarzy, że to dziecinada, ja uwielbiam kucyki pony!

Ja część książek czytałam po zobaczeniu filmu, a niektóre przed, ale to akurat nie było spowodowane niczym konkretnym, tak jakoś wyszło. Fabuła jak się można spodziewać jest praktycznie identyczny jak w filmach, ale to wcale nie sprawiło że książki były nudne i nie chciało się ich czytać, bo się widziało się co wydarzy, wręcz przeciwnie. Interesowało mnie jak sceny przedstawione w filmie zostaną napisane w książce, po prostu ciekawiło mi ta inna perspektywa i powiem, że się nie zawiodłam.

Książki ogólnie były fajne, bardzo dobrze mi się je czytało, ale to pewnie z powodu tego, że mimo tego że mam już trochę dużo lat, to nadal jestem wielką fanką kucyków pony i po prostu nie wyobrażam sobie nie przeczytać tej serii. Ale książki były naprawdę dobre, nie były napisane "na odczep się" jak jest w większość takich wypadków. Były interesujące i ciekawe oraz napisane dobrym stylem, takim który wciągnął i zachęcał do dalszego czytania.

bardzo długo się czyta
bardzo interesująca książka

bardzo długo się czyta
bardzo interesująca książka

Ojejusiu! Mam już prawie 15 lat, ale mimo to kocham świat bajek, kucyków, magii, po prostu świat fantas gdzie zwykła dziewczyna staje się niezwykłą bohaterką...
TO MY EQUESTRIA GIRLS, CHCEMY KRZYCZEĆ, ŻE PRZYJAŹŃ TO JEST MAGIA NIECH POPROWADZI CIĘ!
Bo myślę, że każda dziewczyna w głębi serca marzy, by być tajemniczą księżniczką kucyków i mieć przyjaciółki~odzwierciedlenia najlepszych cech.

Do przeczytania tej książki na mówiła mnie moja młodsza siostra i nie żałuję że ją przeczytałam. Sięgnęłam po nią również dlatego, że chciałam poczuć się jak kucyk w magicznej krainie. Książka pokazuje co może zdziałać przyjaźń i jak ważną odgrywa rolę w naszym życiu. Moją ulubioną postacią jest smoczek, a później piesek Spike - wierny towarzysz, na którego zawsze można liczyć. Ciekawa historia, którą bardzo szybko przeczytałam. Polecam na umilenie dnia :)

Czuję lekkie zażenowanie wystawiając tak wysoką ocenę takiemu tytułowi, ale... Jest to naprawdę zręcznie napisana książka. Oczywiście można powiedzieć, co za filozofia napisać książkę na motywach filmu, ale jednak książka to nie tylko dialogi, opisy muszą tworzyć klimat, niekiedy dodać jakieś pozafilmowe szczegóły i tutaj to się udało wyraźnie lepiej niż w "Mia i ja. Witaj w Centopii", którą też ostatnio czytałem z dziećmi (a która też nie była zła).
Zdecydowanie polecam fankom My Little Pony, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.
ps.
W książce nie ma obrazków.

Bardzo ciekawa i zabawna powieść na podstawie filmu. Polecam wszystkim fanom MLP.

Książke skończyłam czytać bardzo dawno temu. Zachwyciła mnie, i zdziwiłam się, że teraz dziewczyny będą w postaci ludzi. Polecam, bo naprawde jest bardzo warta przeczytania :).

Fajna książka, prawie taka sama jak film.
Miło się czyta.
Tom 1 ,polecam

Fajna książka, prawie taka sama jak film.
Miło się czyta.
Tom 1 ,polecam

Ta księżniczka jest po prostu nie do opisania.

Ta księżniczka jest po prostu nie do opisania.

• Literatura dziecięca
  • Półka mojej córki