Seryjny samobójca

Okładka książki Seryjny samobójca Leszek Szymowski
Okładka książki Seryjny samobójca
Leszek Szymowski Wydawnictwo: Bollinari Publishing House publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Bollinari Publishing House
2013-01-01
2013-01-01
spisek iii rp polityka lepper petelicki

Okładka książki Resortowe dzieci. Media Dorota Kania, Maciej Marosz, Jerzy Targalski
Resortowe dzie... Dorota Kania, Macie...
Okładka książki Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem Witold Gadowski, Przemysław Wojciechowski
Tragarze śmier... Witold Gadowski, Pr...
Okładka książki Ścigani. Piotr Pytlakowski rozmawia z szefami Art-B Andrzej Gąsiorowski, Piotr Pytlakowski
Ścigani. Piotr... Andrzej Gąsiorowski...
Okładka książki Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji Dariusz Loranty, Aleksander Majewski
Spowiedź psa. ... Dariusz Loranty, Al...

Ciekawa książka choć stronnicza. Jednak przede wszystkim autor zaraził się chorobą który wyłazi wszystkimi porami partyjniaków dogadanych przed laty między sobą w Magdalence i skaczących od tego czasu z tej do innej partii czy z powrotem: nie wyobraża sobie egzystencji bez jakiegoś pana nad sobą. W tym wypadku wygląda to mniej-więcej tak: jako Polska byliśmy pod butem radzieckim co było złe ale jak wpełzniemy pod but amerykański to będzie cacy. Domyślam się, że nowy Pan jawi się autorowi książki jako bardziej ludzki ;-) Na potwierdzenie poddańczego myślenia autora, kuriozalny cytat z książki: (...) "ceną tego porozumienia byłoby oddanie amerykańskim firmom koncesji na wydobycie gazu łupkowego. Ten plan doprowadziłby do bliskiego zacieśnienia związków z USA, co wzmocniłoby naszą suwerenność.".
Na plus - zebrana mnogość zdarzeń w których przyczynę określaną jako samobójstwo uwierzy tylko literacki "miś o małym rozumku".

Życie byłoby o wiele piękniejsze bez wiedzy z tej książki. A jeszcze lepsze bez tych mafijno-politycznych okropieństw. Ciekawe historie, szkoda że to nie fikcja.

Publicysta, autor wielu książek tym razem zajmuje się sprawą niewyjaśnionych zgonów. Przywołuje takie postaci jak: Andrzej Lepper, Sławomir Petelicki, Krzysztof Olejnik, ks. Jerzy Popiełuszko, Stanisław Pyjas.

Leszek Szymowski kreśli nam pełny obraz sytuacji społecznej i politycznej w Polsce od czasów piastowskich, aż po współczesność.

''Seryjny Samobójca to postać, bez której nie da się zrozumieć istoty postkomunistycznej Polski i kulisów transformacji ustrojowej".

Dziennikarz przypomina o aferach i skandalach, które targały Polską: szantaże, zlecenia pobicia, zabójstwa. Przedstawia swoje wątpliwości odnośnie oficjalnych wersji wydarzeń.

''Seryjny Samobójca to postać, bez...

Na tą książkę trafiłam zupełnym przypadkiem. Myślałam że jest to pozycja stricte psychologiczna, jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że jest to książka dotycząca, tajemniczych zgonów, "bez udziału osób trzecich" ludzi ze świata polityki, którzy w pewnym momencie stali się "niewygodni" dla władzy. Znajdziemy w niej sytuacje na przestrzeni dziejów: od czasów piastowskich, po współczesność, przywoływane są ważne wydarzenia tj,: śmierć Jerzego Popiełuszki, Stanisława Pyjasa, czy Andrzeja Leppera, oraz inne zgony, powszechnie uznawane za samobójstwa. Polecam.

Ciekawy, wyważony język niesie przez świat zaskakujących faktów, pozwalających lepiej zrozumieć istotę transformacji oraz siły kierujące obecnie Polską.

Znowu samobójstwo kogoś znanego? Znowu umarł ktoś kto mógł za dużo wiedzieć? Czy czasem nie za dużo tych zgonów? No właśnie. Autorzy tej książki spisali wiele takich sytuacji opisując nieraz ogólnie znane wątpliwości co do oficjalnej wersji wydarzeń lub nawet ustaleń śledztwa. Uwielbiam właśnie takie książki.

"Nie jest sztuką spowodować czyjąś śmierć. Prawdziwa sztuka to spowodować śmierć naturalną."
W. I. Lenin

"Służby specjalne każdego kraju mają swoich „seryjnych samobójców”... żeby „bez udziału osób trzecich” powodować śmierć tych, których działalność stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa konkretnego kraju... w Polsce odwrotnie... Seryjny dopada tylko tych, którzy mają wiedzę zagrażającą rządzącej Polską szajce."

Książka przybliża kulisy pozorowanych samobójstw w wielu aferach ostatnich lat. Pokazuje afery o których zwykłemu śmiertelnikowi nawet się nie śniło. Zaszantażowane osoby, które decydują się na samobójstwo w celu ochrony rodziny, afery w których uczciwy człowiek nie ma komu zgłosić przekrętów bo wszyscy po drodze do samej góry w niej uczestniczą, pranie pieniędzy na niewyobrażalną skalę.

Przeciętnego obywatela szokuje wiadomość, że prezydent Zabrza zleca pobicie czy wreszcie morduje wierzyciela, prezes Polonii uczestniczy w aferze fryzjerskiej a potem zostaje prezydentem miasta, unika rozpraw, wyprzedaje spółki gminne i zaciąga kilkuset milionowe długi na bzdety. To wszystko nic w porównaniu z faktami jakie dziennikarz śledczy Leszek Szymowski opisuje w swojej książce.

W. I. Lenin

• Brak Legimi A
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Popularnonaukowe
  • Kryminał
  • Druk
  • 7) Historia PL: 8) Czasy najnowsze

Dodaj cytat z książki Seryjny samobójca