Dwie niegrzeczne myszy

Okładka książki Dwie niegrzeczne myszy Beatrix Helen Potter
Okładka książki Dwie niegrzeczne myszy
Beatrix Helen Potter Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: Biblioteka Królika Piotrusia literatura dziecięca
59 str. 59 min.
59 min.
8385193162
Małgorzata Musierowicz
królik zwierzęta przyjaźń przygoda

Beatrix Potter znana jest, przede wszystkim, z wydania bajki o Piotrusiu Króliku i jego zwierzęcej rodzinie. Bajka ta została wydana już lata temu i obecnie cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników w różnym wieku. Na podstawie bajki o króliczek rodzinie powstały już co najmniej dwie ekranizacje. Nie można jednak zapominać o tym, że autorka wydała o wiele więcej ciekawych bajek. Ich wznowienia co jakiś czas ukazują się na polskim rynku i ,,Dwie niegrzeczne myszy" Beatrix Potter są tego najlepszym przykładem. Mimo upływu lat ta propozycja przez cały czas jest aktualna.

W domku dla lalek panował wielki porządek, wszystko było na swoim miejscu, zadbane, posprzątane. Istniała możliwość zobaczenia tam prawdziwych skarbów nie tyle w sensie materialnym, ile miłych dla oka dla Janki i Lucyny. Tak było jednak do czasu gdy do domku dla lalek zawitały pod nieobecność właścicielek dwie myszki - Wścibek i Gryzikruszka. Po ich odwiedzinach Janka i Lucyna miały na pewno wyraziste odczucia. Czy były one przyjemne dla lalek?

Beatrix Potter to autorka angielskiej literatury, której twórczość jest znana na całym świecie. Nie ma się czemu dziwić że jej książeczki w polskim przekładzie pojawiły się także w naszym kraju. Historia dwóch myszek pokazuje, że każdy z nas ma prawo do nieprzemyślanego zachowania. Najważniejsze jednak jest to by wyciągać ze swoich zachowań odpowiednie wnioski. Czy w przypadku Wścibka i Gryzikruszki coś takiego miało miejsce? Książeczka jest wydana w sztywnej oprawie i jest odpowiednia dla dzieci od lat 3. Starodawne ilustracje i mała ilość tekstu niewątpliwie są jej dodatkową zaletą.

Bardzo fajne opowiadanie dla dzieci małych i większych.

Bardzo fajne opowiadanie dla dzieci małych i większych.

To jedna z moich ulubionych, opowiada o cudownym domku dla lalek oraz o mysim małżeństwie które podczas nieobecności lalek wkradły się do domku i strasznie narozrabiały. Oczywiście wielki ukłon w stronę pięknych ilustracji. Polecam :)

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Książki z dzieciństwa
  • Książki, które będę czytać dzieciom
  • Literatura brytyjska
  • Piwnica
  • BIBLIOTECZKA

Dodaj cytat z książki Dwie niegrzeczne myszy