Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien

Bartłomiej Grzegorz Sala Wydawnictwo: Bosz Seria: Legendarz baśnie, legendy, podania
Bosz
legendy syreny rusałki nimfy
baśnie, legendy, podania
Legendarz
legendy syreny rusałki nimfy

Bardzo miły przyczynek do popularyzacji folkloru regionalnego. Maniera stylizacyjna autora nie zawsze mnie przekonuje, ale ogólnie może być, a research w ogóle jest na medal.

Wszyscy, którzy znają serię "Legendarz" od wydawnictwa BOSZ, na pewno ucieszy wieść o kolejnej książce, z tej serii, która jednak została napisana trochę inaczej niż poprzednie. Czy lepiej? To już pozostawiam do oceny czytelnikom.

Zacznę od okładki, która jest utrzymana w zupełnie innym stylu niż wszystkie poprzednie. Format oraz rodzaj (twarda) pozostały jednak bez zmian....

W odróżnieniu od wszystkich poprzednich książek z serii Legendarz, "Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" nie jest lekką lekturką. Bartłomiej Grzegorz Sala serwuje nam ponad 300 stron ciekawej i bardzo pouczającej analizy wodnych boginek, z naprawdę szczegółowym, utrzymanym momentami w iście naukowym stylu, opisem każdej z nich. Nie...

Dyskusje

• Chcę mieć