Tydzień na uwiedzenie

Okładka książki Tydzień na uwiedzenie Tessa Dare
Okładka książki Tydzień na uwiedzenie
Tessa Dare Wydawnictwo: Amber Cykl: Spindle Cove (tom 2) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Spindle Cove (tom 2)
Romans Historyczny
A Week to Be Wick
Amber
2014-03-27
2014-03-27
Agnieszka Kowalska
miłość romans małżeństwo tajemnice podróż

najlepszy książkowy mężczyzna 😩😩😩

najlepszy książkowy mężczyzna 😩😩😩

Działający na wyobraźnie romans, rozwijający się bohaterowie, geologia i Francise. - Przepis na całkiem niezłą książkę.

Spodobała mi się niemal od początku. Tessa Dare ma niesamowitą umiejętność czarowania słowem. Przemowa Lorda Payne'a w wieży była tak przekonująca, że też bym była oczarowana. Bez dwóch zdań.

Niechce zdradzań zbyt wiele, więc przejdę do rzeczy. Podobała mi się zarówno zmieniająca się dynamika interakcji pomiędzy głównymi bohaterami jak i to, że historia była skupiona na nich. Mieliśmy zarysowane postaci drugoplanowe ale w taki sposób, że nie odwracały one uwagi od pary pierwszoplanowej.

Byłam zachwycona tym, że Minerva to młoda silna dzieczyna, która może myśleć nie tylko o zdobyciu ukochanego ale także o własnych ambicjach. Jednak w najważniejszej chwili potrafi odrzucić ambicje aby uratować ukochanego.

Sceny łóżkowe, które są równiej tutaj, po raz kolejny zostały opisane tak, że nie trudno sobie je wyobrazić.

Polecam. I wiem, że będę czytać kolejne tomy tej serii.

Niechce zdradzań zbyt wiele, więc przejdę do rzeczy....

W ostatnich latach zdecydowanie zmieniły sie moje upodobania literackie,zaczęłam szukać dla siebie większych wyzwań,czegoś co mnie mocniej zaiteresuje.Dlatego pewnie umknęło mi wiele fajnych książek z serii romansów historyczznych.Tydzień na uwiedzenie też do nich należał.Nie jest jakiś specjalnie odkrywczy,ale czytałam go ze spora dawka zainteresowania.Spodobała mi się niestandardowa bohaterka,geolożka amatorka,nie będąca cud pięknością,która i tak znajduje swoją drugą połówkę.Podobał mi się okres docierania sie bohaterów,ich wzajemne odkrywanie siebie i własnych słabości.Zresztą mam słabość do motywu kto się czubi,ten się lubi,więc nie trzeba było dużo,żeby zainteresowała mnie ta książka.Strasznie mnie śmieszył sposób zwracania się Colia do Minervy,wszystkimi imionami na literę M jakie mu tylko przyszły na myśl,poza tym właściwym.No i jego bogata wyobraźnia,która narobiła im niemałych kłopotów...
Nie jest to może książka,która będzie w mojej topce najulubieńszych,ale wydaje mi się,że na dłużej zachowam w pamięci okrzyk Colina Tallyho i odpowiedź minervy-Jesteś szurnięty...Dobrze się przy niej bawiłam

Jestem w szoku, bo w końcu odkryłam książkę Dare, którą naprawdę polubiłam. No i na dodatek prawie wszystko w tej historii było ciekawe, wciągające i bez zarzutów.

Myślę, że wpłynęło na to parę rzeczy:
1. Główna bohaterka z zainteresowaniem do paleontologii - czyli czymś co sama ubóstwiam.
2. Rozmowy o wielkich jaszczurkach i zbieranie skamieniałości - moja kolejna miłość.
3. Bohaterka w okularach i do tego oddana nauce, którą uważa za coś dostępnego dla wszystkich, a nie tylko dla mężczyzn - udam, że nie patrzę na siebie.
4. Bohater z niezbyt dobrą reputacją, ale za to z pojęciem co złego robił i bez napalonych wizji dotyczących naszej kobiecej postaci - w końcu, bo już miałam dość tych jednomyślących facetów. Tak jakby mężczyźni byli tylko dzikimi zwierzętami bez ludzkich odruchów i głębokich przemyśleń.

Tak... Myślę, że te rzeczy miały istotny wpływ na mój odbiór całej książki. Zwłaszcza w połączeniu z intrygującą fabułą oraz chemią między bohaterami, która zradzała się podczas ich wspólnej podróży. "Tydzień na uwiedzenie" przedstawiał nam Minervę i Colina w drodze na sympozjum naukowe, które ukryli pod przykrywką romansu i nagłego zakochania. Samo to podsuwa czytelnikowi do głowy, do czego coś takiego może doprowadzić - złości, nieporozumień, tragedii i płaczu. No i można powiedzieć, że czasami tak jest, ale historia składa się również z zabawnych sytuacji, namiętności i mądrych przekazów. Zwłaszcza tych, że kobieta nie musi siedzieć tylko w domu i pięknie wyglądać, ale też spełniać się na każde sposoby, wyglądać jak chce i być tym kim chce.

Chociaż trochę pomarudzę, bo niekiedy ważne morały przyćmiewane są przez inne rzeczy. Zwłaszcza te cielesne, ale na szczęście bardzo rzadko. Jednakże narzekać mogę za to na kilka rozdziałów z perspektywy innych bohaterów, którzy byli dla mnie całkowicie obojętni. Wiem, że miało do podsycić chęć sięgnięcia po ich historię, ale u mnie tak to nie podziałało. Byłam bardziej zirytowana, że odbierają mi Colina i Minervę, a to właśnie o nich chciałam czytać.

A jaki wyciągam morał z lektury? Że wśród średnich książek można znaleźć prawdziwą perełkę. Chociaż szkoda, ze tylko ona w całej serii okazała się być naprawdę dobra i godna polecenia. Zatem jeśli chcecie spróbować romansu historycznego (chociaż nie wiem, czy ta historia jest tu aż tak bardzo poprawna),to mogę polecić tę historię.

Myślę, że wpłynęło na to parę rzeczy:
2. Rozmowy o wielkich jaszczurkach i zbieranie skamieniałości - moja kolejna...

Przecudownie słodka opowieść! Książka broni się sama... jak przystało na romans historyczny jest odrobinę naiwna i słodka... Oczywiście mamy niepoprawnego kusiciela i damę z misją! Szalona wyprawa i zmieniająca relacje przygody bohaterów... do tego zaskakująco współczesny pierwiastek erotyzmu ... Polecam dla fanów romansów historycznych i dla tych początkujących w tym klimacie. :)

Tę historię kupiłam na chybił trafił, spodziewałam się spokojnego historycznego romansu, a dostałam historyczne rypadło . ⁣Nie znam jeszcze tego gatunku i nie wiem czy tyle scen miłosnych zawiera kazda historia ? 🤔

Nigdy nie spodziewałabym się, że ta piękna okładka będzie skryła w sobie tak bardzo rubaszną historie 🙊⁣

Od razu napisze, że historia nie jest górnolotna, momentami się nudziłam, w szczególności gdy czytałam o przygodach Minervy i Colina ! ⁣

Minerva to buntowniczka, ognista i temperamentna dziewczyna, która zawsze ma swoje zdanie i mówi je wprost. Młódka która walczy o siebie w czasach gdzie damy mają mało do powiedzenia ! Bardzo, ale to bardzo ją polubiłam, tylko nie wiem czy nie była zbyt otwarta na tamte czasy, czy nie za chętnie te nogi rozkładała na za piętnaście trzecia . 🤔⁣

Colin Payne, niby człowiek z zasadami ale łamie je wszystkie gdy zakochuje się w Minerwie . Były momenty, gdy go uwielbiałam, ale czasem wkurzał mnie swoimi durnymi pomysłami i kłamstwami jakie wymyślał na poczekaniu.

Jednak dzięki tej książce odkryłam, że podobają mi się historie z zalotami dżentelmenów do młodych dzierlatek, starania o ich względy, i choć może autorka w tej historii zaczęła dosłownie od " dupy strony " a ja nie mogłam przeżyć tych wszystkich uroczych gestów, to i tak mam ochotę na to aby zacząć czytać więcej romansów historycznych . ⁣

Bo jednak w dzisiejszych czasach brakuje tych małych dżentelmeńskich gestów, a świat przesiąknięty jest zalotami typu " Fajna dupa z ryja ", sama doświadczyłam tego na własnej skórze, i chyba nie był to komplement skoro moja twarz wygląda jak dupa ?! 🤔 lub " Rzucę się na Ciebie jak dzik na szyszki. " 🤷🏼‍♀️⁣

Reasumując, historia sama w sobie bardzo średnia, były gorące momentu na których pąsowiałam, ale również i momenty w których trochę mi się ziewało. Nie wiedziałam też czy czytam erotyk historyczny czy jednak na serio był to romans historyczny. ⁣

Od razu napisze, że historia nie jest górnolotna,...

Bohaterka wydaje się być całkiem odważna i niezainteresowana wicehrabią Payne, ale to tylko pozory. Omotała go całkowicie i to tak umiejętnie że bohater nie zdaje sobie z tego sprawy, dość długo. A wszystko to zrobiła całkowicie bezwiednie, i czym zadziwiła całą swoja rodzinę.

Kupiłam przypadkowo za 14 zł, zwykłe romansidło przeczytam i zapomnę myślę sobie .... Jak ja się myliłam !!!!Przeczytałam w jeden dzień. Jak dla mnie Bomba!! Przeczytałam wiele romansów, sztampowi bohaterowie, wszystko do przewidzenia, wieje nudą na kilometr w 90% z nich, ale przy tym nawet na jednej stronie się nie nudziłam!!! Jedyne co jest beznadziejne w tej książce to tytuł ^^; ,,Tydzień na uwiedzenie" ja bym dała "Francine" haha... (kto czytał ten wie ;) )Bohaterowie świetni, z poczuciem humoru i z jajem. Ona nie jakaś tam słodka idiotka, On z toną poczucia humoru. Znają się już kilka miesięcy, nie jest to sztampowe zakochanie od pierwszego wejrzenia. Akcją, dialogami, poczuciem humoru i chemią bohaterów stoi ta książka. Od razu wyszukałam w Internecie inne książki tej autorki i zrobiłam zakupy XD Ta ląduje w moich ulubionych i będę do niej wracać.

Ps: Jeżeli inne książki tej autorki będą choć w połowie tak dobre jak ta, będę zachwycona XD

Taka sobie. Nie zachwyca

Taka sobie. Nie zachwyca

Prosta historia ale bardzo zabawna.

Prosta historia ale bardzo zabawna.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Tydzień na uwiedzenie