Mój lejtnant

2013-10-31
2013-10-31
Andrzej Palacz, Galina Palacz
obrona Leningradu Granin wojna

W tym roku, 22 czerwca, przypada 73 rocznica ataku III Rzeszy na ZSRR. Dzień Pamięci i Smutku. Dzień ten, w 1941 r., był dla Rosjan początkiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (czyli walki na froncie wschodnim II wojny światowej albo inaczej wojna niemiecko-radziecka), w której zginęło około 27 mln obywateli, a dla Niemców początkiem końca ich marzeń o zajęciu terenów należących...

• Rosja, ZSRR
  • Wspomnienia
  • DWS front wschodni wspomnienia
  • Historia - II wojna światowa
  • Naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura rosyjska XXI wieku
  • Druga Wojna Światowa

Dodaj cytat z książki Mój lejtnant