Józef Piłsudski (1867-1935)

Antoni Lenkiewicz Wydawnictwo: biografia, autobiografia, pamiętnik
legiony polskie polityk historia marszałek II Rzeczpospolita
biografia, autobiografia, pamiętnik
legiony polskie polityk historia marszałek II Rzeczpospolita

Cóż, na pewno bardzo wartościowa pozycja, sporo interesujących informacji o tym - bez wątpienia - niezwykłym człowieku.
I chyba nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie to, że momentami miałem wrażenie, iż autor pisał tę książkę w pozycji klęczącej... Wiem, marszałek jest postacią wybitną, nie zamierzam tego kwestionować, ale nie był nieomylny, a taką postać stara się...

świetna, jeżeli się słucha w wersji audiobook :)

Książka napisana przez ewidentnego wielbiciela Piłsudskiego, ale to jest zaleta książki, a nie wada.
Wydaje się w wysokim stopniu wiarygodna.
Wyjaśnia wiele rzeczy zakłamywanych przez komunę i postkomunę, także w kwestii tak zwanego „przewrotu majowego”.
Niesłychanie przypomina mi Piłsudski postać de Gaulle'a, także narzekającego na partyjniactwo i sejmokrację niszczące i...

• Audiobook
  • Historyczne
  • Historia
  • Dokument
  • HISTORIA
  • Biografia/autobiografia/pamiętnik
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Józef Piłsudski (1867-1935)