Martynka. Najlepsze przygody

Gilbert Delahaye Wydawnictwo: Papilon Seria: Martynka - zbiory opowiadań literatura dziecięca
2012-04-11
2008-01-01
Wanda Chotomska
Papilon
literatura dziecięca
2012-04-11
Wanda Chotomska
Martynka - zbiory opowiadań

Jestem zawiedziona. Książka jest przepięknie ilustrowana, ale historie o Martynce są przeciętne. W zasadzie niczego nie uczą, nie ma w nich polotu, a narracja jest naprawdę kiepska - chaotyczna i dziwna (momentami rymowana). Opowieści sa źle prowadzone, nie wciągają, w krótkim opowiadaniu jest za dużo elementów, przez co opowiesc staje się jakby porwana, niepłynna. Dziwny...

Tytułowa bohaterka jest małą dziewczynką, którą spotykają różnorodne przygody, dzięki czemu każdy młody czytelnik ma szansę utożsamić się z nią. Nie ukrywam, że mnie książka nie zachwyciła, ale mój czterolatek polubił ją - zwłaszcza historię o złamanej nodze.

Piękne opowiadania oprawione w niezwykła szatę graficzna.

Po "Martynke", sięgnęłam po raz pierwszy całkiem niedawno, kiedy coreczka dostała tę książkę w prezencie. Najpierw spodobała jej się słodka, błyszcząca brokatem okładka, potem przepiękne ilustracje. Zaczęłyśmy wieczorne czytanie i trochę zwolniłam, bo wydało mi się, że ksiązka adresowana jest do starszych dziewczynek, takich przynajmniej sześciolatek (a mojej coreczce...

Na półkach: , , , , ,

Każdy z nas zapewne ma książki, do których czuje ogromny sentyment, bowiem to właśnie na nich opierało się ich dzieciństwo. W moim życiu jedną z takich historii dla dzieci, które wypożyczałam z biblioteki i wymieniałam się z koleżankami, była "Martynka" i jej przygody!

"Martynka. Najlepsze przygody" to zbiór 8 opowiadań o następujących tytułach: "Martynka i przygody od...

Lubiłam to.

Na półkach: , , , ,

Pamiętam jak była mała i tata mi ją czytał na dobranoc. Była jedną z moich ulubionych i na zawsze nią pozostanie.

Czytałam ją w pierwszej klasie szkoły podstawowej, to była moja druga książka o Martynce. Bardzo ją lubię.

Czytałam w dzieciństwie i zarówno wtedy jak i teraz zachwycają mnie ilustracje!:)

• Dzieciństwo
  • Książki z dzieciństwa