Dzieje umysłowości zachodniej. Idee, które ukształtowały nasz światopogląd

Okładka książki Dzieje umysłowości zachodniej. Idee, które ukształtowały nasz światopogląd
Richard Tarnas Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Passion of the Western mind
Zysk i S-ka
2002-01-01
2002-01-01
Janusz Ruszkowski, Michał Filipczuk
Politologia idee polityczne historia polityka religia filozofia świadomość historia Zachodu nauka myśl aksjologia

Świetnie napisany (i przetłumaczony) syntetyczny opis historii idei i światopoglądu cywilizacji Zachodu. Gorąco polecam

• Filozofia
  • Studia v.2
  • 121
  • Nauki o nauce
  • Publicystyka/eseistyka/humanistyka
  • ReFormat
  • Kulturoznawcze

Dodaj cytat z książki Dzieje umysłowości zachodniej. Idee, które ukształtowały nasz światopogląd