Magia ukryta w kamieniu

Okładka książki Magia ukryta w kamieniu
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Videograf Cykl: Magia ukryta w kamieniu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Magia ukryta w kamieniu (tom 1)
Videograf
2018-03-13
2018-03-13
dziewczyna literatura polska niebezpieczeństwo odwaga podróż w czasie i przestrzeni spotkanie uczucie

Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Wioletta Piasecka, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Melisa Łada, Dorota Śliwa
Ocena 8,1
Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska...
Okładka książki Miłość w prezencie Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Magdalena Jarząbek, Joanna Jax, Ewelina Nawara, Roma Nowicz, Kennedy Walker, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Ocena 7,7
Miłość w preze... Małgorzata Falkowsk...

Wciągająca historia, trzymająca w napięciu. Najsłabszy punkt książki to styl pisania autorki, trochę przydługie opisy.

Lubicie książki, w których pojawia się wątek podróży w czsie? 🙂

"Magia ukryta w kamieniu" autorstwa Katarzyny Grabowskiej opowiada historię dziewiętnastoletniej Julii, która po zdanej maturze miała odpocząć na wakacjach ze swoimi przyjaciółkami. Los jednak pozmieniał jej plany i zamiast polecieć na wymarzone wakacje znalazła się w Kamienisku. Opieka nad babcią jednak nie była taka zła, a Julia dowiadywała się różnych historii sprzed lat.. Zaciekawił ją kamień w pewnym lesie i ten jeden jedyny kamień, wywrócił jej życie do góry nogami...

Tym razem otrzymujemy romans w połączeniu z fantastyką. Znajdziemy w nim pełno intryg, ciekawych zwrotów akcji, zaskakujących pomysłów. Główna bohaterka poukładana, dbająca o każdy szczegół, pewnego dnia trafia do innej krainy, gdzieś w równoległym świecie.. Zostaje wciągnięta w ten świat i postawiona przed wieloma zadaniami, o których nie ma bladego pojęcia. Stara się dostosować, choć nie jest to łatwe, zważając na to, że niektórych rzeczy nie wypadało kobietom w tamym kraju. W pewnych momentach zachowanie Julii mnie troszkę denerwowało. Nie potrafiła określić co jej serce czuje. Najpierw mówiła, potem rozmyślała o konswkwencjach wypowiedzianych słów. Ale tak sobie myślę, że my dość często też tak robimy 🙈 Reszta bohaterów również zasługuje na pochwałę. Każdy w pewnie sposób wpływał na decyzję Julii.
Fabuła została tak skonstrowana, że nie można odłożyć książki. Czytając chciałam od razu dowiedzieć się kto stoi za daną intrygą, dlaczego niektórzy bohaterowie są tak tajemniczy, czy Julii wszystko się uda i powróci?? Tyle pytań nachodziło mi podczas czytania. Autorka umiejętnie w plotła w historię tematy strachu przed nieznanym, pochopnym ocenianiu innych czy kwestii zaufania.
Podobał mi się język i styl w jakim ta powieść jest napisana. Czuć magię, która otula te powieść.
Ta książka będzie dobra dla młodzieży jak i starszych czytelników, którzy lubią taki świat.

Lubicie książki, w których pojawia się wątek podróży w czsie? 🙂

Kolejne, bardzo udane, spotkanie z twórczością Katarzyny Grabowskiej. Podróż w czasie i przestrzeni , magia, alternatywny świat , który rządzi się prawami i zasadami zupełnie innymi niż te, które znamy. Nie to wszystko trafia 19 letnia Julia, świeżo upieczona maturzystka , która zamiast na wymarzone wakacje w Hiszpanii, musi zaopiekować się swoją chorą babcią Antoniną. Wszystko to wynika z przeznaczenia. Z niecierpliwością zabieram się za drugi tom .

Gdybym miała opisać w kilku słowach, napisałabym "young adult fantasy romance" czyli fantastyczny romans dla młodzieży. Julia zamiast na wymarzone pierwsze samodzielne wakacje w Hiszpanii wyjeżdża na wieś do chorej babci. Stamtąd trafia do innego, fantastycznego świata. Po przeczytaniu pierwszego tomu zajrzałam w inne komentarze i okazuje się, że nie tylko ja miałam skojarzenia z "Pąsową różą". Nie zachwyciło mnie, ale zaciekawiło na tyle, że przeczytam kolejne tomy- bo pisane jest całkiem dobrze i pewnie spokojnie mogłoby konkurować np. z sagą Stephenie Meyer.

Magiczna książka przy której czas zwalnia i można się stać księżniczką, ale jak to bywa trzeba bardzo uważać na to co się mówi i robi skoro znalazło się w średniowieczu.

Sympatycznie się czyta. Ciekawa fabuła. Mam jednak nieodparte wrażenie chwilami, że czytam Obcą Diany Gabaldon.

Po pierwszych kilku stronach pomyślałam, że to będzie kolejna historia o dziewczynie, która zrezygnowała z marzeń, by wypełnić zobowiązania wobec rodziny. Odpuściła sobie wakacje w Hiszpanii, bo jej zarobiona mamusia nie mogła zająć się własną chorą matką. I nerwy miałam na Julię. Z drugiej strony taka postawa godna naśladowania i podziwu.
Później okazało się, że powieść ma w sobie wątki magiczne i fantastyczne. Julia bowiem przenosi się w czasie do średniowiecznej Burii i ciągle pakuje się w kłopoty.
W trakcie czytania pozwoliłam sobie na zapoznanie się z komentarzami na temat powieści i prawdę mówiąc, odechciało mi się czytać dalej. Nie przepadam za fantastyką. Nie odpuściłam jednak, oczekując że Julia wróci do współczesności. Nie wróciła, lecz z każdą stroną robiło się coraz ciekawiej. Fabuła wciągnęła mnie niesamowicie. Wessała wręcz. Niestety jest to pierwsza część jakiejś całości i kończy się a właściwie urywa w jakimś momencie, czyniąc niedosyt. Nie mam drugiego tomu i jestem zła.
Polecam tę pozycję książkową. Jest inna. Jest jak powiew świeżego powietrza. Naprawdę warto.

Później okazało się, że powieść ma...

Książka z gatunku fantastyki. Szczerze mówiąc myślałam,że więcej wyjaśni się w prawie 430 str. książki. Ciekawa historia Julii przeniesionej w inny wymiar za prawą tajemniczego kamienia. Dziewczynie jak to w życiu podoba się kilku mężczyzn. Z każdym chciałaby się związać lecz z żadnym nie może... Poprostu życie ☺Bardzo jestem ciekawa jak zakończy się ta historia. Polecam

Powieść fantasy dla młodzieży. Wciągająca i może się podobać. Nasuwały się skojarzenia z powieścią "Godzina pąsowej róży" M. Kruger. Motyw przeniesienia w czasie, zachowanie bohaterki, mentalnie pozostającej we współczesności i klimat narracji zupełnie podobne.
W Magii ukrytej w kamieniu bohaterka przenosi się w czasie i przestrzeni do równoległego świata, podobnego do naszego w wiekach średnich. Julia jest dorosłą nastolatką, a jej zachowanie jest nieco zbyt naiwne i nieadekwatne do wieku. Deklaruje się jako osoba przesadnie poukładana i planująca wszystko, po czym idiotycznie najpierw działa potem usiłuje myśleć - niestety, bez widocznych efektów. Jest też nadmiernie kochliwa, każdy mężczyzna,który ją pocałuje, zdobywa fragment jej serca, nie licząc innych mężczyzn w jej życiu.
Powieść niezła, ale dla mnie trochę zbyt dziecinna i naiwna. Jest w niej ogromny potencjał i naprawdę może się podobać, szczególnie młodszym czytelnikom.

Wspaniała opowieść wprawiająca w dobry nastrój

Wspaniała opowieść wprawiająca w dobry nastrój