Kup teraz - 11 ofert w cenie od 24.23 zł do 37.80 zł

Tajemnice zdrowia plemienia Hunzów

Renee Taylor Wydawnictwo: Dom Wydawniczo-Księgarski „KOS” zdrowie, medycyna
Hunza health secrets for long life and happiness
zdrowie, medycyna
Maria Grodecka
kraina Hunza

Autorka zapoznaje nas z plemieniem Hunza dość mało obiektywnie... Wszystko jest przekoloryzowane. Niemniej jednak dostajemy garść cennych informacji o tym jak wygląda życie tych ludzi. Żadnych tajemnic tam nie ma; ludzie żyją pracą i miłością. Osobiście bardzo podoba mi się opis degradacji gleb. Nie traktowałbym tego jako poradnik zdrowego odżywiania, w dzisiejszych czasach...

Historia plemienia Hunzów jest bardzo interesująca, jednak zastanawiam się w jakim stopniu obraz ten jest wyidealizowany. Godna polecenia.

Autorka przesadnie wyolbrzymia znaczenie Hunzów, nieświadomie nie dostrzegając ich wad - dyskryminacja kobiet, bagatelizowanie współczesnej medycyny etc. Z drugiej strony dawno żadna opowieść tak mnie nie zachwyciła i nie wciągnęła.

Było to w pewien sposób pokrzepiające, wiedzieć, że żyje gdzieś prosto i dobrze człowiek, nie żądając wiele, by być szczęśliwym. Z drugiej strony: znają władzę, służbę i jedną z wielkich religii (kultura wyrosła na islamie wciąż jest bardzo dla mnie pociągająca), nie jest to więc jeszcze utopia (dobre miejsce). Żyjąc wśród ludzi zupełnie odmiennego ducha (jeszcze kilka...

Bardzo dobra pozycja, ale należy ją traktować z przymrużeniem oka, jeśli chodzi o porady jak długo żyć. Jako przewodnik geograficzny - polecam.

• Podróże
  • Posiadam i przeczytałam
  • Duchowa literatura
  • Zdrowie - informacje, poradniki
  • W najbliższym czasie
  • Na ścieżkach zdrowia

Dodaj cytat z książki Tajemnice zdrowia plemienia Hunzów