rozwiń zwiń

Znak Literanova
2013-10-07
2013-10-07
GROM szkoła przetrwania Belize

Naval opisuje swój kurs w dżungli Belize.
Szybko się czyta.
Fajna do przeczytania w weekend.

Naval opisuje swój kurs w dżungli Belize.
Szybko się czyta.
Fajna do przeczytania w weekend.

Ogromnym plusem tej książki jest sposób narracji Navala. W tematyce wojskowej, bardzo często terminologia militarna usypia, narracja jest zbyt fachowa, a żołnierz pisze językiem zrozumiałym dla innego żołnierza. Tego w tej książce nie ma. Naval opisuje swoje szkolenie w dżungli jakbyśmy siedzieli w barze przy piwie i słuchali jego opowieści. Szczególnie może się spodobać opis, głównego bohatera tej książki czyli właśnie dżungli. Polecam

Całkiem fajna książka do przeczytania, jeśli szukacie czegoś luźniejszego. Nie ma tutaj jakiejś niesamowitej akcji czy opisów zapierających dech w piersiach. Przeczytana szybko i raczej do niej nie wrócę.

Książkę dostałam od kolegi, przyznam, że to nie do końca mój krąg zainteresowań, ale nigdy nic z góry nie skreślam więc... Przeczytałam i byłam miło zaskoczona, bo nawet nie wiem kiedy dotarłam do końca :-) czytało się przyjemnie, szybko, ciekawa treść, przystępny język, prócz tego jestem pełna podziwu dla wytrwałości tych ludzi do przetrwania w tak trudnych warunkach... Wiadomo, że do tego są szkoleni, ale mimo wszystko - potrzeba hartu ducha i umiejętności żeby przetrwać w dżungli. Ciekawa lektura, polecam :-)

"Przetrwać Belize" to bardzo przyjemna lektura nawiązująca go gatunku książek przygodowych. Pozycja wciąga, można powiedzieć, że czyta się ją jednym tchem. Polecam!

Przesłuchałem audiobooka, czytanego przez samego autora. Na początku było widać, że wcześniej raczej nie zajmował się pracą lektora. Potem już było bardzo dobrze, nawet po głosie było słychać rzeczywiste emocje związane z przygodą i autentycznie. A profesjonalny lektor nadal by tylko czytał, a nie opowiadał z własnych doświadczeń.

Książka o przygodzie. Szkoleniu wojskowym. Bardzo mały przytyk do tego jak w Polsce podchodzi się do tak poważnych kwestii jak armia.

Głównie to jednak książka o codzienności. Trudach szkolenia w miejscu o tropikalnym.

Audiobook słuchało się bardzo przyjemnie. Ja słuchałem podczas jazdy na orbitreku. Przyznaję, że kiedy słuchałem to dużo chętniej jednocześnie zaczynałem mieć chęć do ćwiczeń. Audiobook świetnie pasował do takiej formy ćwiczeń.

Książka o przygodzie. Szkoleniu...

Dość interesującą książka opisująca ćwiczenia oddziałów specjalnych w dżungli. Choć nie bardzo wczułem się w ten klimat, a mniej więcej w połowie byłem już nawet lekko znudzony. Ciekawsze byłyby opisy prawdziwych akcji na polu bitwy.

Lekka i przyjemna lektura na wakacje. Momentami zabawna, czasami pouczająca (dla survivalowców). Zawiera parę interesujących faktów dotyczących dżungli. Polecam.

Dość ciekawa książka z intersującą zawartością ilustracyjną. Miło i przyjemnie opisane poczynania od początku do końca, czasem jednak wypisywane na siłę, aby dodać treści. Ogólnie polecam do przeczytania w celu zapoznania się z dość nowatorskim stylem piśmienniczym.

Przetrwać Belize to ciekawa książka bo pokazuje, że dżungla inaczej wygląda niż sobie wyobrażamy po obejrzeniu filmów akcji. W dżungli żołnierz nie walczy z przeciwnikiem, tylko walczy z "przyrodą" o przetrwanie. Książka trzyma poziom i bardzo lekko się ją czyta.
Dla zainteresowanych tematyką.

Dla zainteresowanych tematyką.