Podpis Maryi

2013-08-01
2013-08-01
Wiesław Szymona OP
szlak maryjny fatima lourdes

Okładka książki Jeżeli będziecie moi, zwyciężycie. Obietnica, jaką Matka Boża złożyła nam w Medjugorje Livio Fanzaga SchP, Diego Manetti
Jeżeli będziec... Livio Fanzaga SchP,...
Okładka książki Moje życie z Maryją. Jakov z Medziugorie w rozmowie z o. Livio Fanzagą Jakov Čolo, Livio Fanzaga SchP
Moje życie z M... Jakov Čolo, Livio F...

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Imię Twe, Mario, litością słynie" - często śpiewamy w kościele tę frazę, ale na co dzień chyba niezbyt często zastanawiamy się, gdzie imię Maryi jest szczególnie wysławiane. Kult Bożej Rodzicielki rozwinięty jest oczywiście w całym Kościele, co nie zmienia faktu, że są miejsca, które Matka Boża szczególnie umiłowała i w których obficie udziela łask wiernym. Okazało się, że jeśli połączymy te z nich, w których Królowa Pokoju ukazywała się przez ostatnie dwieście lat to otrzymujemy fantazyjną literę M. I o tych miejscach traktuje właśnie książka "Podpis Maryi".

Ojciec Livio Fanzaga prowadzi nas przez jedenaście miejsc, w których objawiała się Matka Boża. Część z nich jest bardzo dobrze znana wśród większości katolików (i nie tylko) np. Medjugorie, Lourdes czy Fatima. O części słyszy się zaś rzadziej. Wśród nich są Banneux, Syrakuzy, Pontmain i Beauraing.

Książkę napisano w formie dialogu ojca Livio Fanzaga z Saverio Gaeta (znany we Włoszech katolicki dziennikarz). Forma niebyt mi odpowiada. Zdecydowanie wolę opracowania w klasycznej formie. Najważniejsze jest jednak to, że "Podpis Maryi" w rzeczywisty sposób ukazuje, że Maryja jest tuż obok nas i jeśli tylko będziemy przyzywać jej pomocy w trudnych chwilach to na pewno nie pozostawi nas z naszymi problemami.

"Katolicy świeccy powinni umacniać się w wierze i na wszelkie sposoby dawać jej świadectwo w społeczeństwie, które - pozbawione Boga - dąży w otchłań" - to chyba najlepsze podsumowanie książki. O. Livio Fanzaga wielokrotnie podkreśla, że Maryja zawsze prowadzi nas do swego Syna i nieustannie jest gotowa wypraszać u Niego łaski dla tych, którzy uciekają się do niej. "Podpis Maryi" to nie tylko kompendium wiedzy o ostatnich objawieniach Matki Kościoła, ale także wezwanie do nawrócenia i uświadomienie, że ludzkość znajduje się nad przepaścią. Albo powrócimy do wartości chrześcijańskich, albo Jeźdźcy Apokalipsy przybędą szybciej niż nam się wydaje.

• Religia
  • Domowa biblioteczka 📚