Numerologia chaldejska

Illuminatio
2013-07-17
2013-07-17
Ryszard Oślizło

W końcu system, który najlepiej opisuje moją "fizyczną" osobowość. Tradycyjny system numerologiczny był zbyt okrojony i opierał się tylko na czystej karmicznej zasadzie i sztywnych cyfrach. Ten chociaż wyjaśnia moje poczucie osamotnienia w tym świecie, błądzenia oraz wewnętrznego smutku. Według tradycyjnego systemu byłem 4, choć wewnątrz czuję się STARO... Według tego systemu mam więcej mistrzowskich liczb. Bardziej mnie one przerażają, niż czuję się z nich dumny i szczęśliwy.

Numerologia jest sztuką wyjątkową, ponieważ za sprawą odpowiednich liczb jest się w stanie określić charakter danej osoby, a nawet przewidzieć jej przyszłość. Numerologia chaldejska oferuje nam jednak trochę więcej. Stosując ją, nie wykorzystujemy jedynie daty urodzenia, a głównie nasze imię i nazwisko. Jesteśmy w stanie odpowiednio interpretować poszczególne litery, odnajdując w swoich inicjałach, a nawet pseudonimach większy sens z niemałą wartością duchową.

Według autorki, starożytni Chaldejczycy dostrzegali we wszystkim energię, dlatego zaczęli przypisywać liczbom litery. Zaprezentowany w tej książce system nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza, że za jego sprawą mamy dotrzeć do energii danych liter, aby tego dokonać musimy wniknąć w ich głębię, chcąc poznać wibrację swojej Drogi Życia. Kiedy już odsłonimy sekrety swojego imienia, nazwiska czy daty urodzenia, będziemy mogli poznać więcej informacji na temat tego, jaką drogą mamy podążać i czego powinniśmy się w tym życiu nauczyć.

„Numerologia chaldejska” jest zgrabnie wydanym poradnikiem, wtajemniczającym czytelnika w sztukę numerologii chaldejskiej. Przyjemna dla oku okładka oraz wytrzymałe i trwałe wykonanie zachęcają czytelnika do lektury, obiecując mu równie dobre przekazanie wiedzy na temat tego systemu numerologicznego. Czy tak było? Niestety, nie do końca. Autorka, co prawda, zaznajomiła nas na początku książki ze swoją fascynacją i licznymi poszukiwaniami informacji, dotyczącymi tego rodzaju numerologii. Dała tym samym znać czytelnikowi, że naprawdę wie, o czym pisze, a „Numerologię chaldejską” można traktować jako wiarygodne źródło informacji, zwłaszcza dla początkujących.

Co mogę zarzucić tej publikacji? Przede wszystkim podział informacji, który okazał się być po prostu niesprawdzony. Zamiast otrzymać informację na dany temat wraz z odpowiednimi przykładami, jesteśmy zmuszeni cofać się kilka stron do tyłu i wracać do poszczególnych fragmentów. Sprawia to, że obliczenie liczby naszego imienia i nazwiska, ale także daty urodzenia, staje się coraz bardziej męczące, a co za tym idzie – po pewnym czasie przestajemy mieć ochotę na kontynuowanie swojej przygody z tą sztuką numerologiczną.

Nie będę ukrywać, że numerologia chaldejska w takiej odsłonie mnie nie przekonała, do jej interpretacji potrzeba dużo czasu, a przede wszystkim – chęci. Z każdą kolejną stroną mój zapał słabł, a poznawane przeze mnie informacje nie wydawały mi się aż tak fascynujące. Być może pokładałam zbyt wielkie nadzieję w tej publikacji? Liczyłam na niesamowity system, za sprawą którego będę w stanie wniknąć głębiej w istotę swojego imienia i Droga Życia zostanie chociaż trochę przeze mnie odsłonięta. Tak się jednak nie stało, byłam jedynie rozczarowana.

„Numerologia chaldejska” autorstwa Heather Alicii Lagan nie zrobiła na mnie wrażenia, ponieważ okazała się być przeciętną pozycją, traktującą o numerologii. Język autorki jest co prawda lekki, dlatego książkę czyta się szybko i bez większych problemów, jednak wartość merytoryczna poradnika nie zachwyca. Heather Alicia Lagan włożyła wiele trudu, aby zaznajomić czytelnika z tą prawie zapomnianą sztuką, jednak mnie nie zdołała przekonać i zadowolić. Czy polecam? Nie wiem, zachęcam zainteresowane osoby jedynie do samodzielnego przekonania się, czy ten poradnik będzie w stanie sprostać Waszym oczekiwaniom.

Numerologia to dziedzina, która zawsze w jakiś sposób mnie do siebie przyciągała. Nawet mam już nawyk, że pierwszą rzeczą, którą robię, gdy usłyszę czyjąś datę urodzenia, jest liczenie jego liczby numerologicznej. Wielką znawczynią tematu nie jestem, bowiem ciągle się uczę i dokształcam, a tym razem pomogła mi w tym książka pani Heather Alicii Lagan, której tytuł brzmi „Numerologia Chaldejska”.

Rozdziały tej książki są ułożone w znakomitej kolejności. Na sam początek otrzymujemy lekkie wprowadzenie – skąd się wzięła numerologia chaldejska i jakie jest jej znaczenie. Następnie autorka przeprowadza nas przez szybki kurs, który ma nas nauczyć liczenia poszczególnych rzeczy. Tak oto przed nami całkowita liczba imienia, liczby pełnych imion, liczba drogi życia oraz wiele innych, które z pewnością okażą się przydatne. Niczym dziwnym jest to, że kolejny rozdział stanowi dokładna analiza liczb. Opisy są znakomite, ponieważ znaleźć w nich możemy odniesienie do kart Tarota, charakterystykę tradycyjną, znaczenie jej braku i wielokrotności, drogę życia i wyzwanie dla danej liczby. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego ogromu informacji i analizy przedstawionej przez panią Lagan.

Można by oczywiście przypuszczać, że na tym książka się kończy. Błąd! Po zapoznaniu się z liczbami przychodzi pora na… litery! Rzecz do tej pory niespotkana przeze mnie w numerologii, ale równie ciekawa. Opisy poszczególnych składników alfabetu są równie wyczerpujące, co w przypadku liczb. Jednak to jeszcze nie koniec. Gdy już przebrniemy przez rozdziały „Liczby” i „Litery” czeka na nas coś więcej – autorka postanowiła poświęcić parę stron na wspomnienie o energetyce, afirmacji, wierze w nasze działania i innych pokrewnych tematach. Ten rozdział ma pełni funkcję refleksyjną. Budzi w nas motywację i zmusza do przemyśleń, daje także wizję nowego sposobu postrzegania świata. Między wierszami możemy dojrzeć zastosowanie numerologii chaldejskiej. Na sam koniec otrzymujemy przykładowe interpretacje numerologiczne oraz słowniczek.

Cieszy mnie, że autorka skupiła się na konkretach i nie owijała w bawełnę. Nie odbiegała od tematu, a książka stanowi naprawdę dobry podręcznik numerologii. Jest to dosyć ważne, ponieważ ta dziedzina może nam pomóc lepiej poznać samych siebie, jak i ludzi z naszego otoczenia. Informacje są łatwe w zrozumieniu, więc myślę, że każdy może spróbować zapoznać się z tym tematem. Pani Lagan wszystko ładnie wytłumaczyła. Sam styl, którym się posługuje jest po prostu lekki i łatwy w odbiorze. Dodatek, który stanowią interpretacje portretów numerologicznych znanych osób w jeszcze lepszy sposób pozwalają nam na przyswojenie wiedzy.

Uważam, że pozycja ta jest naprawdę godna polecenia. Widać wysiłek, który autorka włożyła w pracę nad nią. Konkretna i na temat – a to najważniejsze. Z pewnością nie raz do niej powrócę, bowiem teraz przeczytałam ją jednym tchem, a to przecież dopiero początek mojej przygody. Teraz czas siąść na spokojnie z kartką papieru i stworzyć własny portret numerologiczny, do czego każdego zachęcam. „Numerologia chaldejska” to książka, która okaże się w tym niezwykle pomocna. Poznamy lepiej samych siebie, a to z pewnością wpłynie na jakość naszego życia. Polecam i wystawiam ocenę 8/10.

Heather Alicia Lagan od zawsze zajmuje się duchowością. Jej konikiem jest numerologia chaldejska. W 2013 roku wyszła w Polsce jej książka „Numerologia Chaldejska”, którą wydało Illuminatio.
Numerologia jest zjawiskiem polegającym na odczytywaniu przyszłości, losu, przeznaczenia z liczb. Chaldejczycy okryli, że człowiek ma energię, którą przesyła za pomocą wibracji. Uznali jednak, że nie tylko data urodzenia, którą najczęściej stosuje się w numerologii jest ważna. Liczą się też litery i liczby. Najważniejsze jednak, że alfabet ma brzmieć, a nie być ułożony zgodnie z tym, co dziś znamy. W numerologii wszystko ma znaczenie – to, czy masz drugie imię, jak nazywają cię przyjaciele, jak zwracają się do ciebie bliscy, jak zdrabnia się twoje imię… to wszystko należy podliczyć zgodnie z tabelką, a wyjdzie nam liczba, która poinformuje nas o osobowości, marzeniach, wartościach, które są w nas. Liczby można łączyć z kartami Tarota, a litery pokażą nam energię, którą dysponujemy.
Książka zyskała w moich oczach po przeczytaniu tytułu angielskiego. Nawiązuje on do znanej i lubianej przeze mnie serii wydawnictwa Illuminatio „Dla początkujących”. Ma podobną budowę. Jest tu i dział „O Autorce”, podziękowania, bibliografia, polecane lektury no i oczywiście słowniczek.
Język poradnika jest prosty i zrozumiały. Dodatkowo jest tu masa tabelek, które etap po etapie pokazują nam jak liczyć i rozpisywać imiona. Poza tym do rozdziału, gdzie połączono liczby z kartami Tarota znalazły się ich miniatury i opisy, czym się charakteryzują.
Najmocniejszym punktem książki są przykłady. Na końcu znajdziemy rozdział, gdzie przedstawiono kilka znanych postaci i rozpisano ich imiona i nazwiska. To fajne połączenie praktyki z teorią, możemy najpierw sami spróbować, a potem dowiedzieć się, jak jest naprawdę.
Redakcja i korekta jak zawsze przy tej serii sprawiły się dobrze. W odpowiednich miejscach zaznaczono przypisy, pojawiły się też przykłady z różnych języków. Wszystko wyróżniono w tekście odpowiednimi zabiegami. Dodatkowo pojawiały się cytaty, które pięknie dopełniały lekturę. Ogólnie – schludnie wykonana pozycja.
Jedyny zarzut, jaki mogę mieć to fakt, że mimo treści identycznej jak w poradnikach z serii „Dla początkujących” książka nie została wydana w tym cyklu. Szkoda, bo by fantastycznie pasowała. Porusza treści związane nie tylko z numerologią, ale też z historią, Tarotem i ma wiele przykładów. W budowie też przypomina inne książki z serii „Dla początkujących”.
Ogólnie książka jest warta uwagi. Jest napisana ciekawie, odwołuje się do wiedzy i doświadczenia autorki, która od wielu lat zajmuje się tą dziedziną. Poza tym została świetnie przygotowana przez polskiego wydawcę.
Komu polecam? Jeśli znacie numerologię tradycyjną, ta odmieni nieco wasze spojrzenie na tę dziedzinę. Ja przeczytałam z uwagą i zainteresowaniem. To bardzo dobra pozycja, która wzbogaci waszą wiedzę nie tylko w dziedzinie numerologii, ale też łączenia jej z innymi działami ezoteryki.

• 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Ezoteryka
  • Przetłumaczone
  • Ezoteryka / Numerologia / Astrologia
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Numerologia chaldejska