Okładka książki 14
Data 1. wydania:
2012-05-07
angielski
Lovecraft Cthulu new weird Los Angeles horror thriller

Jak ja lubię miłe zaskoczenia. Nie spodziewałem się po tej książce niczego specjalnego, ot pozycja wyłowiona przypadkiem z otchłani Amazona na podstawie dość zachęcającego opisu. Tymczasem okazało się, że jest to prawdziwy smakołyk dla miłośników Lovecrafta i wszelkiego rodzaju mrocznych opowieści rodem z Arkham - w tym przypadku jednak osadzonych w świecie współczesnym a nie w odległej przeszłości.

Główny bohater to facet, którego życie nie ułożyło się zbyt rewelacyjnie. Jest już po trzydziestce, nie ma nawet dziewczyny, nie ma pomysłu siebie, jego praca to bezmyślne wklepywanie nikomu niepotrzebnych bzdur do bazy danych - w dodatku za bardzo małe pieniądze. Pieniądze które wystarczą na wynajęcie po znajomości taniego apartamentu w starej kamienicy. Szybko okazuje się, że mieszkanie jak i sama nieruchomość kryją w sobie kilka niepokojących zagadek...

Historia o tajemniczym budynku pełnym zabarykadowanych drzwi i dziwnych anomalii jest podana w bardzo wciągający sposób, nie do końca wiem dlaczego ale metoda prowadzenia narracji i industrialny tajemniczy klimat w wielu momentach kojarzyły mi się z serialem "Lost". Polecam, czyta się szybko i z zainteresowaniem.

Dodaj cytat z książki 14