Ptaki w parku i w ogrodzie

Okładka książki Ptaki w parku i w ogrodzie
Detlef Singer Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Świat Przyrody flora i fauna
flora i fauna
Świat Przyrody
Vögel in Park und Garten
Oficyna Wydawnicza MULTICO
1995-01-01
1995-01-01
Henryk Garbarczyk
ptactwo parkowe ptaki polskie bażant bernikla sikorka sroka sójka makolągwa kaczka krzyżówka

Książka zawiera opisy i fotografie częściej spotykanych gatunków ptaków w parkach i ogrodach. Każdy z gatunków zilustrowany przynajmniej jednym zdjęciem. Nota o każdym z gatunków zawiera informacje o jego cechach charakterystycznych, jego opis, wiadomości o występowaniu oraz takie, które warto wiedzieć. Na wewnętrznej stronie okładki i jej skrzydełkach informacje o ogrodzie przyjaznym ptakom, zdjęcia przedstawiające ślady żerowania pospolitych gatunków ptaków, rysunki z typowymi sylwetkami wybranych ptaków w locie oraz informacje o upierzeniu i budowie ciała ptaków. Dla początkujących ornitologów to ciekawa propozycja. To również dobry przewodnik dla wszystkich, którzy chcą rozpoznawać pospolitsze gatunki ptaków bytujących w ogrodach i parkach.

Dodaj cytat z książki Ptaki w parku i w ogrodzie