Logiczna podstawa metafizyki

Okładka książki Logiczna podstawa metafizyki
Michael Dummett Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Współczesnych Filozofów filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Współczesnych Filozofów
The Logical Basis of Metaphysics
Wydawnictwo Naukowe PWN
2012-01-01
2012-01-01
Wojciech Sady
filozofia analityczna metafizyka analiza pojęciowa antyrealizm

Okładka książki Filozofia Brytyjska u schyłku XX wieku Micheal Ayers, Thomas Baldwin, Bill Brewer, John Campbell, Quassim Cassam, Edward Craig, Tim Crane, Michael Dummett, John Foster, Piotr Gutowski, John Haldane, David Hugh Mellor, Derek Parfit, Christopher Peacocke, John Skorupski, Ralph C. S. Walker, Timothy Williamson, Crispin Wright
Ocena 7,0
Filozofia Bryt... Micheal Ayers, Thom...

Wyjątkowo trudna/wymagająca lektura. Kiedyś (tzn. po opanowaniu sporej dawki wiedzy z zakresu logiki) będe musiał do niej wrócić. Mimo wszystko nawet teraz myślę, że sporo się nauczyłem. Dummett na swój specyficzny sposób pokazuje, dlaczego nie taki realizm oczywisty jak go malują, dlaczego trudno uzasadnić myśl, że każde (s)twierdzenie jest prawdziwe bądź fałszywe. Innym plusem są wnikliwe analizy różnych typów teorii znaczenia, wskazywanie na słabe i mocne punkty różnych stanowisk, opracowanie strategii badań w "najambitniejszym z intelektualnych przedsięwzięć, zmierzającym do uzyskania jasnego poglądu na funkjonowanie języka". Ponadto ta książka to świetny przykład rzetelnej, drobiazgowej filozoficznej roboty.

Dodaj cytat z książki Logiczna podstawa metafizyki