Dziewica Orleańska

Okładka książki Dziewica Orleańska
Friedrich Schiller Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Biblioteka Polska Seria: Wielka Bibljoteka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wielka Bibljoteka
1920-01-01
niemiecki
Antoni Edward Odyniec

więcej Więcej

Ten dramat Schillera jest bardzo dobry. Podoba mi się ta wersja tej historii, trochę bardziej optymistyczna. Bałam się, że los bohaterki zakończy się źle, tutaj Joanna przynajmniej odeszła w chwale. Bardzo szybko się czytało, wciągnęła mnie ta lektura.

Ta wersja historii Joanny d'Arc trochę mniej mi się podobała od tej ogólnie znanej.

Kolejny dramat, w którym Schiller głównym bohaterem czyni postać historyczną, realia historyczne traktując jednak dość luźno, czerpiąc z nich, ale kształtując je wedle własnego uznania...

W dramacie tym czytelnik poznaje losy Joanny d'Arc - od momentu jej przyłączenia się do wojsk francuskich, by stawić czoła angielskiemu najeźdźcy, aż do jej śmierci (?) na polu bitwy....

Są książki które pozostawiają w nas po przeczytaniu pewien niedosyt,a to w treści bo tyle w nich niezrozumiałych słów, ozdobników, ba niepotrzebnych wręcz a to niedosyt akcji bo rozwlekła, banalna, niemrawa, a to postacie blade mało zabarwione, wręcz same szkice...tutaj tego nie ma,nic z tych przykrości jest cicha radość a nawet westchnienie po przeczytaniu "dałem rade...

Przed przeczytaniem tej książki miałem pewne obawy czy mnie zainteresuje ta historia ale po przeczytaniu rozwiałem swoje obawy.Polecam każdemu czytelnikowi!!!.

• Polon
  • 2016