Psychologia społeczna

Bogdan Wojciszke Wydawnictwo: Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Scholar
psychologia psychologia społeczna
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
psychologia psychologia społeczna

Świętna pozycja, w zasadzie każdy rozdział wnosił coś ciekawego. Wszystko oczywiście poparte badaniami. Chociaż pomimo wykresów, tabel i wyników autor co jakiś czas pozwalał sobie na odejście od analiz wyników, a wrzucenie komentarza trafnie ujmującego otrzymane wyniki. Książkę wypożyczyłam z biblioteki, ale ciągle zastanawiam się nad kupieniem wersji na własność, bo wciąż...

Objętość przeraża, jednak trzeba przyznać, że książka napisana jest przystępnym językiem. Oparta na eksperymentach, jako przykładach, co jest jej dobrym atutem.
Polecam wszystkim zaczynającym przygodę z psychologią.

Zarówno rozmiary książki jak i jej objętość mogą z początku przytłaczać. Jednakże czym są owe aspekty w obliczu ogromu wiedzy, zapisanej na blisko 640 stronach (wykonanych z odpowiedniego papieru, dzięki któremu książka jest możliwa do podniesienia i pomimo grawitacji nie wydaje się być niemożliwie ciężka!). Genialnie ujęte aspekty współczesnej psychologii społecznej w...

Panie Wojciszke, doceniam bardzo, ale mogłoby mniej boleć.

Dla mnie podręcznik z przedmiotu o tej samej nazwie. Moja opinia będzie bardziej z perspektywy osoby uczącej się.
Pulsy:
-łatwy język
-przystępna
minusy:
-kluczowe pojęcia nie mają swojego odnośnika w tekście, autor nie tłumaczy pojęcia, które podaje jako jedno ze słów kluczowych;
- słabo opisane badania i eksperymenty, bardzo poglądowe;
polecam bardziej książki Eliota...

Obszerny temat, obszerna pozycja. Super się czyta.

Prosty język, mnóstwo ciekawostek i kompilacja dokonań polskich oraz zagranicznych badaczy. Dobra rzecz! Podręcznik, ale bardzo przyjemny. Minusem może być małe skrzywienie Wojciszke na punkcie własnych badań, dotyczących sprawczości i wspólnotowości. Czasem ma się wrażenie, że autor chce w tych kategoriach zmieścić cały świat i w odniesieniu do nich tłumaczyć każde zjawisko.

Dyskusje

• Psychologia
  • Studia
  • 2018
  • Psychologia
  • Studia

Dodaj cytat z książki Psychologia społeczna