Psychologia społeczna

- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Naukowe Scholar
- Data wydania:
- 2021-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2021-01-01
- Liczba stron:
- 636
- Czas czytania
- 10 godz. 36 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788365390363
- Tagi:
- psychologia psychologia społeczna
Profesor Bogdan Wojciszke, psycholog o światowej renomie, napisał podręcznik do psychologii społecznej, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Książka obejmuje wszystkie klasyczne zagadnienia składające się na tę dyscyplinę oraz zagadnienia relatywnie nowe, takie jak kwestie różnic płci, nowych mediów, miłości i władzy. Napisana jasnym i barwnym językiem skupia się na prawidłowościach rządzących ludzką psychiką i postępowaniem. Pokazuje, w jak fascynujący sposób psychologia społeczna odpowiada na pytanie, kim jest człowiek i na czym polega jego społeczna natura. W dydaktyce akademickiej Psychologia społeczna zastąpi wcześniejszy, również bestsellerowy, podręcznik Profesora Człowiek wśród ludzi.
”Dlaczego, patrząc na dokładnie to samo, różni ludzie widują coś zupełnie innego? Ile czasu trzeba, aby zorientować się, jaki jest inny człowiek? Po co ludziom świadomość samego siebie, bez której inne gatunki świetnie sobie radzą od milionów lat? Dlaczego ludzie robią to, co robią, choć bywa to bardzo dziwne? Dlaczego w pięć sekund robimy coś, czego potem żałujemy przez pięć lat? Kiedy i dlaczego ulegamy wpływom innych, a kiedy pozostajemy niezłomni? Kiedy i dlaczego pomagamy innym ludziom, nierzadko tym samym, którym szkodzimy? Dlaczego kochamy, nienawidzimy, współczujemy lub przeżywamy brzydką uciechę z cudzego nieszczęścia? Od czego zależy szczęście, czym kobiety i mężczyźni się różnią i dlaczego chcą od siebie nawzajem czegoś innego? Dlaczego ludzie (czasami) dążą do władzy i co się z nimi dzieje, kiedy już ją osiągną?
Próbuję odpowiedzieć na te i podobne pytania przedstawiając w 20 rozdziałach wiedzę zgromadzoną przez psychologię społeczną na temat różnych kwestii szczegółowych„.
fragment Wprowadzenia
BOGDAN WOJCISZKE - profesor psychologii, dziekan sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, fellow (z wyboru) Association of Psychological Science, członek korespondent PAN. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia psychologii społecznej - spostrzeganie i ocenianie ludzi, oceny moralne, dynamika bliskich związków uczuciowych, kultura narzekania, następstwa sprawowania władzy i treść poglądów na świat społeczny. Jest autorem 10 książek (m.in. Procesy oceniania ludzi, Psychologia miłości, Sprawczość i wspólnotowość) i ponad 120 artykułów, z których wiele ukazało się w najbardziej cenionych czasopismach międzynarodowych. Wypromował 24 doktorów.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
OPINIE i DYSKUSJE
Bardzo dobra pozycja. Rzetelne kompedium wiedzy.
Bardzo dobra pozycja. Rzetelne kompedium wiedzy.
Pokaż mimo toTa książka (na uczelni nazywana żartobliwie "biblią") towarzyszyła mi podczas wszystkich lat studiowania. Posiada wiele udokumentowanej wiedzy. Książka jest przemyślanie zbudowana - posiada wiele badań, które w większości są przedstawione na wykresach i różnych ramkach. Ciekawostki znajdują się w zielonych ramkach. Na sam koniec każdego rozdziału znajduje się podsumowanie, wypisane pojęcia z danego rozdziału oraz proponowaną literaturę dodatkową.
Polecam każdej osobie zajmującej się pracą z ludźmi albo po prostu osobom zainteresowanym psychologią - warto zacząć od tej pozycji.
Ta książka (na uczelni nazywana żartobliwie "biblią") towarzyszyła mi podczas wszystkich lat studiowania. Posiada wiele udokumentowanej wiedzy. Książka jest przemyślanie zbudowana - posiada wiele badań, które w większości są przedstawione na wykresach i różnych ramkach. Ciekawostki znajdują się w zielonych ramkach. Na sam koniec każdego rozdziału znajduje się podsumowanie,...
więcej Pokaż mimo toŚwiętna pozycja, w zasadzie każdy rozdział wnosił coś ciekawego. Wszystko oczywiście poparte badaniami. Chociaż pomimo wykresów, tabel i wyników autor co jakiś czas pozwalał sobie na odejście od analiz wyników, a wrzucenie komentarza trafnie ujmującego otrzymane wyniki. Książkę wypożyczyłam z biblioteki, ale ciągle zastanawiam się nad kupieniem wersji na własność, bo wciąż po przeczytaniu, gdy pozycja leżała jeszcze u mnie zdarzało mi się do niej sięgać po jakieś ciekawe wyniki, albo wracać do pewnych konkluzji. Ogólnie bardzo polecam!
Świętna pozycja, w zasadzie każdy rozdział wnosił coś ciekawego. Wszystko oczywiście poparte badaniami. Chociaż pomimo wykresów, tabel i wyników autor co jakiś czas pozwalał sobie na odejście od analiz wyników, a wrzucenie komentarza trafnie ujmującego otrzymane wyniki. Książkę wypożyczyłam z biblioteki, ale ciągle zastanawiam się nad kupieniem wersji na własność, bo wciąż...
więcej Pokaż mimo toObjętość przeraża, jednak trzeba przyznać, że książka napisana jest przystępnym językiem. Oparta na eksperymentach, jako przykładach, co jest jej dobrym atutem.
Polecam wszystkim zaczynającym przygodę z psychologią.
Objętość przeraża, jednak trzeba przyznać, że książka napisana jest przystępnym językiem. Oparta na eksperymentach, jako przykładach, co jest jej dobrym atutem.
Pokaż mimo toPolecam wszystkim zaczynającym przygodę z psychologią.
Zarówno rozmiary książki jak i jej objętość mogą z początku przytłaczać. Jednakże czym są owe aspekty w obliczu ogromu wiedzy, zapisanej na blisko 640 stronach (wykonanych z odpowiedniego papieru, dzięki któremu książka jest możliwa do podniesienia i pomimo grawitacji nie wydaje się być niemożliwie ciężka!). Genialnie ujęte aspekty współczesnej psychologii społecznej w zestawieniu z historią w zakresie owej dziedziny naukowej pozwalają na dogłębne i pełne pozytywnych zaskoczeń analizowanie bogatej w cenne informacje treści. Po książkę sięgnąć mogą dosłownie wszyscy - obligatoryjnym nie jest bycie studentem psychologii , ale po prostu człowiekiem, którego chcąc nie chcąc owe dzieło dotyczy. Potraktujmy to jako zbiorową historię nas wszystkich, pisaną mistrzowskim piórem Pana Bogdana Wojciszke.
Zarówno rozmiary książki jak i jej objętość mogą z początku przytłaczać. Jednakże czym są owe aspekty w obliczu ogromu wiedzy, zapisanej na blisko 640 stronach (wykonanych z odpowiedniego papieru, dzięki któremu książka jest możliwa do podniesienia i pomimo grawitacji nie wydaje się być niemożliwie ciężka!). Genialnie ujęte aspekty współczesnej psychologii społecznej w...
więcej Pokaż mimo toPanie Wojciszke, doceniam bardzo, ale mogłoby mniej boleć.
Panie Wojciszke, doceniam bardzo, ale mogłoby mniej boleć.
Pokaż mimo toDla mnie podręcznik z przedmiotu o tej samej nazwie. Moja opinia będzie bardziej z perspektywy osoby uczącej się.
Pulsy:
-łatwy język
-przystępna
minusy:
-kluczowe pojęcia nie mają swojego odnośnika w tekście, autor nie tłumaczy pojęcia, które podaje jako jedno ze słów kluczowych;
- słabo opisane badania i eksperymenty, bardzo poglądowe;
polecam bardziej książki Eliota Aronsona i Roberta Cialdiniego, bo co polskie, nie musi znaczyć dobrze zrobione.
Dla mnie podręcznik z przedmiotu o tej samej nazwie. Moja opinia będzie bardziej z perspektywy osoby uczącej się.
więcej Pokaż mimo toPulsy:
-łatwy język
-przystępna
minusy:
-kluczowe pojęcia nie mają swojego odnośnika w tekście, autor nie tłumaczy pojęcia, które podaje jako jedno ze słów kluczowych;
- słabo opisane badania i eksperymenty, bardzo poglądowe;
polecam bardziej książki Eliota...
Obszerny temat, obszerna pozycja. Super się czyta.
Obszerny temat, obszerna pozycja. Super się czyta.
Pokaż mimo toProsty język, mnóstwo ciekawostek i kompilacja dokonań polskich oraz zagranicznych badaczy. Dobra rzecz! Podręcznik, ale bardzo przyjemny. Minusem może być małe skrzywienie Wojciszke na punkcie własnych badań, dotyczących sprawczości i wspólnotowości. Czasem ma się wrażenie, że autor chce w tych kategoriach zmieścić cały świat i w odniesieniu do nich tłumaczyć każde zjawisko.
Prosty język, mnóstwo ciekawostek i kompilacja dokonań polskich oraz zagranicznych badaczy. Dobra rzecz! Podręcznik, ale bardzo przyjemny. Minusem może być małe skrzywienie Wojciszke na punkcie własnych badań, dotyczących sprawczości i wspólnotowości. Czasem ma się wrażenie, że autor chce w tych kategoriach zmieścić cały świat i w odniesieniu do nich tłumaczyć każde zjawisko.
Pokaż mimo to