Psychologia społeczna

Okładka książki Psychologia społeczna Bogdan Wojciszke
Okładka książki Psychologia społeczna
Bogdan Wojciszke Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe Scholar
2021-01-01
2021-01-01
psychologia psychologia społeczna

Okładka książki Psychologia społeczna Tomasz Grzyb, Bogdan Wojciszke
Psychologia sp... Tomasz Grzyb, Bogda...
Okładka książki Homo nie całkiem sapiens Marcin Rotkiewicz, Bogdan Wojciszke
Homo nie całki... Marcin Rotkiewicz, ...
Okładka książki Alfabet miłości Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
Alfabet miłości Renata Mazurowska, ...

Książka jest bardzo dobra. Bardzo dobre są rozdziały o psychologii szczęścia i psychologii miłości. Polecam:-)

Dlaczego wybieramy polityków oczami?
Kiedy bywamy próżniakami społecznymi ?
Dlaczego działają alerty “Inni klienci dodali do tego zakupu szampon przeciw pchłom”?
Co sądzi nauka o chęci władzy i mocy stereotypów?

Książka światowego guru psychologii społecznej to klucz do wielu drzwi za którymi kryją się wszelkiej maści socjotechniki, manipulacja i inne sztuczki ułatwiające mydlenie nam oczu.
Podręcznik profesora Wojciszke to sążniste kompendium aktualnej wiedzy na temat tego dlaczego ludzie kochają, zdradzają, pożądają, kłamią, pomagają albo nie ustępują miejsc w autobusie.
Potężna dawka solidnej i zweryfikowanej wiedzy, poparta badaniami i celnymi przykładami.
Polecam! Rozpuszcza wiele mitów.

Dlaczego wybieramy polityków oczami?
Kiedy bywamy próżniakami społecznymi ?
Co sądzi nauka o chęci władzy i mocy stereotypów?

Napisana w naprawdę przystępny sposób.

Napisana w naprawdę przystępny sposób.

Świetna książka, pomaga poznać podstawowe zagadnienia. Zawiera ciekawe wnioski z eksperymentów i naprawdę pokazuje wszechstronność psychologii.

Jak na ogrom i ciężar materiału, bardzo przystępny podręcznik. Może nie aż tak przystępny, jak "Człowiek istota społeczna" Aronsona, ale zawiera jednak dużo więcej informacji, w tym także badania dotyczące naszej części Europy.

Almanach wiedzy z zakresu psychologii społecznej. Tak jak w innych recenzjach już wskazano, objaśnia bardzo wiele mechanizmów życia społecznego i może być źródłem bardzo cennej wiedzy także dla laika (powinno się o takich rzeczach uczyć w szkołach średnich). Mam poczucie (co zaświadcza gabaryt),że jest to książka wyczerpująca temat (przynajmniej na poziomie podręcznikowym),choć sprawia to jednocześnie, że czasami nuży. Szczególnie przypadły mi do gustu rozważania o przekonaniach społecznych (rozdział IV),moralności – szczególnie teorii fundamentów moralnych (rozdział IX),władzy jako czynniku wyzwalającym cechy, które już w nas tkwią (rozdział XVII) oraz o faktycznych (np. agresja, orientacja przestrzenna),względnie pozornych (np. zdolności matematyczne) i pozornych (często krzywdzących, np. dotyczących seksu i miłości) różnicach między kobietami i mężczyznami (rozdział XX).

Podręcznik do psychologii społecznej - moim zdaniem znajomość podstawowych mechanizmów rządzących nami, jako społeczeństwem, jest niezbędne do zrozumienia otaczającego nas świata i co za tym idzie lepszego funkcjonowania :) Jak dla mnie podręcznik życia :)

Bardzo dobry podręcznik do psychologii. Napisany przystępnie, często nawet z małym żartem. Wiedza naukowa przekazana w sposób zrozumiały i miły do czytania dla każdego

Wiele o niej mówić nie trzeba. Broni się sama, treścią jak i ciężarem.

Wiele o niej mówić nie trzeba. Broni się sama, treścią jak i ciężarem.

Bardzo dobra pozycja. Rzetelne kompedium wiedzy.

Bardzo dobra pozycja. Rzetelne kompedium wiedzy.

• Psychologia
  • Studia
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Psychologia społeczna