Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy

Brené Brown Wydawnictwo: Media Rodzina poradniki
The Gifts of Imperfection: Let Go of Who You Think You're Supposed to Be and Embrace Who You Are
978-83-7278-667-8
Krzysztof Puławski
Media Rodzina
rozwój osobisty psychologia
poradniki
978-83-7278-667-8
Krzysztof Puławski
rozwój osobisty psychologia

Pani autorka doznała jakiegoś olśnienia duchowego i nawiązała kontakt z innym wymiarem chyba i nagle odkryła, co jest w życiu ważne. Dostała napadu egzaltacji i pobawić się w grafomanię. Książka dla naiwnych. Odradzam.

Przemęczyłam ten poradnik. Autorka używa kwiecistej mowy i mówi dość oględnie. Ciężko mi było z tego wybrać te najistotniejsze kwestie. Gawęda, która trwa i trwa niewiele dając.

Książka pokazuje, że nie trzeba być idealnym. Wystarczy być autentycznym. Co się pod tym pojęciem kryje? Sporo, a autorka omawia każdą z tych rzeczy po kolei. Podoba mi się to, chociaż czuję lekki niedosyt. Chciałabym żeby te rozważania były obszerniejsze, ale może o to chodzi, żeby dostać taki zalążek, a resztę odkrywać samemu w życiu? Zobaczymy :)

Ja nie przepadam za poradnikami, ale kupiłam po rekomendacji w wywiadzie w Wysokich Obcasach. No nie - totalnie nie mój styl, jakiś taki egzaltowany i wydumany.

1945

Jeśli utknąłeś, przeżywasz kryzys bądź rozłam, czujesz, że przestajesz żyć tak, jak chciałeś to jest to bardzo dobre 160 stron na początek nowej podróży w poszukiwaniu autentycznego siebie.

Książka bardziej dla osób będących na początku swojej podróży do wnętrza siebie. 3 dary niedoskonałości to odwaga, współczucie i tworzenie więzi. Autorka porusza ważne kwestie, jednak moim zdaniem na powierzchownym poziomie. I daje 10 wskazówek: 1. dbanie o prawdziwość
2. Rozwijanie współczucia dla siebie
3. Rozwijanie odporności duchowej
4. Dbanie o wdzięczność i radość
5....

Trochę mi za mało, chciałabym lepiej poznać wstyd, odwagę, i zagłębić się bardziej w dary niedoskonałości. Trochę miałam też zawyżone oczekiwania, bo mnóstwo dobrego się o Brene nasłuchałam. Niemniej, mój egzemplarz „Darów” jest pozakreślany i pozaznaczany zakladkami indeksującymi, sporo z niego zaczerpnęłam, a dzięki autorce odrobinę przedefiniowałam swój cel, jakim jest...

Niestety książka jak dla mnie okazała się bełkotem, jednym z tych poradników, które nic nie wnoszą, nie opierają się na naukowych podstawach, a tylko na przeczuciach autorki. Książki nie doczytałam gdyż patetyczny ton mnie odrzucił i nie dałam rady dokończyć.

Dary niedoskonałości to pierwsza książka Brene Brown, którą przeczytałem.
Spodziewałem się czegoś zupełnie innego (znacznie lepszego), bo temat jest bardzo obszerny i interesujący, natomiast książka zwyczajnie słaba.
Autorka wielokrotnie odwołuje się w niej do swojego życia - prywatnego i zawodowego. Dla niej lekiem na perfekcjonizm i akceptację własnej niedoskonałości...

Ciekawe przemyślenia i wyniki badań, ale...Pozycja nie jest zła, ale jak na poradnik za mało w niej konkretnych propozycji jak coś zmienić.

Dyskusje

• Poradniki