Brené Brown Wydawnictwo: Media Rodzina poradniki
The Gifts of Imperfection: Let Go of Who You Think You're Supposed to Be and Embrace Who You Are
978-83-7278-667-8
Krzysztof Puławski
Media Rodzina
rozwój osobisty psychologia
poradniki
978-83-7278-667-8
Krzysztof Puławski
rozwój osobisty psychologia

Męczę się z tą książką strasznie. Być może to wina tłumaczenia, ale połowa zdań jest tak napisana, że nie wiem o co autorce chodzi. Próbka "Kiedy opanowuje mnie strach i poczucie nietrwałości, próbuję przypomnieć sobie radość i wystarczalność poprzez uświadomienie sobie strachu i przekształcenie go we wdzięczność.". Podobno książka pomogła wielu ludziom. Do mnie niestety...

1903

Świetna książka tłumacząca, w jaki sposób akceptować siebie, żyć zgodnie z sobą, rozwijać własne umiejętności, wyrażać swoje prawdziwe potrzeby, nie wstydzić się swoich słabości i nie udawać, że jest się lepszym. Piękne pokazanie jak walczyć z perfekcjonizmem. Pokazuje go jako mechanizm obronny. I wiele, wiele ważnych i ciekawych rzeczy, które warto zgłębić. Książka...

Pani autorka doznała jakiegoś olśnienia duchowego i nawiązała kontakt z innym wymiarem chyba i nagle odkryła, co jest w życiu ważne. Dostała napadu egzaltacji i pobawić się w grafomanię. Książka dla naiwnych. Odradzam.

Przemęczyłam ten poradnik. Autorka używa kwiecistej mowy i mówi dość oględnie. Ciężko mi było z tego wybrać te najistotniejsze kwestie. Gawęda, która trwa i trwa niewiele dając.

Książka pokazuje, że nie trzeba być idealnym. Wystarczy być autentycznym. Co się pod tym pojęciem kryje? Sporo, a autorka omawia każdą z tych rzeczy po kolei. Podoba mi się to, chociaż czuję lekki niedosyt. Chciałabym żeby te rozważania były obszerniejsze, ale może o to chodzi, żeby dostać taki zalążek, a resztę odkrywać samemu w życiu? Zobaczymy :)

Ja nie przepadam za poradnikami, ale kupiłam po rekomendacji w wywiadzie w Wysokich Obcasach. No nie - totalnie nie mój styl, jakiś taki egzaltowany i wydumany.

1981

Jeśli utknąłeś, przeżywasz kryzys bądź rozłam, czujesz, że przestajesz żyć tak, jak chciałeś to jest to bardzo dobre 160 stron na początek nowej podróży w poszukiwaniu autentycznego siebie.

Książka bardziej dla osób będących na początku swojej podróży do wnętrza siebie. 3 dary niedoskonałości to odwaga, współczucie i tworzenie więzi. Autorka porusza ważne kwestie, jednak moim zdaniem na powierzchownym poziomie. I daje 10 wskazówek: 1. dbanie o prawdziwość
2. Rozwijanie współczucia dla siebie
3. Rozwijanie odporności duchowej
4. Dbanie o wdzięczność i radość
5....

Trochę mi za mało, chciałabym lepiej poznać wstyd, odwagę, i zagłębić się bardziej w dary niedoskonałości. Trochę miałam też zawyżone oczekiwania, bo mnóstwo dobrego się o Brene nasłuchałam. Niemniej, mój egzemplarz „Darów” jest pozakreślany i pozaznaczany zakladkami indeksującymi, sporo z niego zaczerpnęłam, a dzięki autorce odrobinę przedefiniowałam swój cel, jakim jest...

Niestety książka jak dla mnie okazała się bełkotem, jednym z tych poradników, które nic nie wnoszą, nie opierają się na naukowych podstawach, a tylko na przeczuciach autorki. Książki nie doczytałam gdyż patetyczny ton mnie odrzucił i nie dałam rady dokończyć.

Dyskusje

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • 2018
  • 2020
  • 2019
  • Psychologiczne
więcej mniej

Brené Brown Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy Zobacz więcej