Okładka książki Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy
Brené Brown Wydawnictwo: Media Rodzina nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Gifts of Imperfection: Let Go of Who You Think You're Supposed to Be and Embrace Who You Are
Media Rodzina
2012-09-20
2012-09-20
Krzysztof Puławski
rozwój osobisty psychologia

więcej Więcej

Wspaniała (i dość krótka) książka, łatwa do przeczytania, ale pełna mądrości, o tym, jak pielęgnować autentyczność, współczucie, wdzięczność, odporność - ogólnie, spokój.
Myślę, że każdy mógłby znaleźć jakieś korzyści w tej książce, zwanej także „przewodnikiem”.

"Jeśli rzeczywiście chcemy żyć radośnie i w harmonii z innymi, naprawdę musimy mówić o tym, co nam w tym przeszkadza."

Idea tej książki jest naprawdę spoko i warta uwagi, ale coś sprawia, że jej lektura nie jest łatwa. Nie wiem czy to tłumaczenie, czy nieco mętny styl autorki. Prawdopodobnie jest trochę przegadana i niektóre fragmenty są zupełnie zbędne. Może przydałby się...

Bardzo mądra książka. Trafiłam na nią w odpowiednim momencie życia. Jest dla mnie bardzo treściwa, dopełnia różne moje przemyślenia i wiedzę z innych źródeł. Myślę, że będę do niej wracać. W moim odbiorze od innych poradników psychologii życia różni ją ogólny przekaz, który można streścić: "zaakceptuj siebie/wszystko w twoim życiu i dopiero potem licz na zmiany, które...

Pozycja, do której warto powracać w chwilach słabości. Bardzo pokrzepiająca, bez wydźwięku moralizatorskiego czy pouczającego zwraca uwagę na szczegóły, których możemy nie dostrzegać na co dzień a znacząco wpływają na nasze samopoczucie. Napisana lekko i zawiera wiele przykładów z życia autorki, które przybliżają jej koncepcję życia autentycznego.

Wprost ze strony: "Wydaje mi się, że większość z nas ma dość głupot zawartych w różnego rodzaju poradnikach. I słusznie" - intrygujące.

W poradniku zawarte jest dużo istotnych faktów i badań autorki. Dla niektórych mogą się one okazać oczywiste, ale mimo wszystko są ważne i aktualne cały czas. Wiele wątków warto sobie wypisać, przyswoić i wprowadzać w życie. Jednak jak na poradnik, to jest on troszkę zbyt osobisty i wybujały moim zdaniem. Można byłoby go lekko skrócić o najważniejsze aspekty.

🔥Dary niedoskonałości🔥 to książka, dedykowana osobom, które mają problem z perfekcjonizmem, a w ślad za tym z niską samooceną. I NIE JEST to płytki, pełen złotych rad z czarnej dupy, bełkot, który ma Ci zrobić papkę z mózgu.

Autorka - profesorka i badaczka na Uniwersytecie w Houston - zabierze Cię w podróż wewnątrz siebie. Zrobi to w unikalnym stylu, z którego jest znana -...

Bardziej przejrzałam niż przeczytałam. O wszystkim i o niczym. Zdecydowanie lepiej obejrzeć wystąpienie na TEDzie.

8/10 rewelacyjna

Bardzo przyjemnie czytało mi się książkę " Dary niedoskonałości". Opowiada ona o autorskiej koncepcji życia autentycznego. Spodobało mi się powiązanie odwagi, współczucia oraz budowania więzi, a także poczucia własnej wartości. Początkowo te zjawiska wydawały mi się niezależne od siebie, natomiast teraz widzę ich powiązanie. Książka nie przypominała mi ani...

Męczę się z tą książką strasznie. Być może to wina tłumaczenia, ale połowa zdań jest tak napisana, że nie wiem o co autorce chodzi. Próbka "Kiedy opanowuje mnie strach i poczucie nietrwałości, próbuję przypomnieć sobie radość i wystarczalność poprzez uświadomienie sobie strachu i przekształcenie go we wdzięczność.". Podobno książka pomogła wielu ludziom. Do mnie niestety...

• Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • 2021
  • 2018
  • Poradniki
  • 2020

Brené Brown Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy Zobacz więcej