Klan Poe t.1

Poe no Ichizoku
komiksy
Mega Manga
manga

Manga, mimo że wspólnym mianownikiem dla niej jest omawianie losów klanu Poe, składa się z kilku osobnych historii:

"Dziewczę o błyszczących srebrem włosach" - ckliwa i stereotypowa historia o pierwszej miłości. Temat nie jest zbyt ambitny, ale nie czyta się jej jakoś strasznie nudno. Całość bardziej przypomina wiersz niż mangę z fabułą, wszystko sprawia wrażenie swoistej...

1949

Plusy - ładna historia, taka...romantyczna. Ładna kreska aczkolwiek staroświecka, co w tym przypadku jakoś tak pasuje do całości.
Ulotne, zwiewne postaci, bardzo szczupłe, kobiety mają piękne sukienki, wszędzie pełno kwiatów - dynamiczne i bardzo przyjemne dla oka rysunki.
Kadry nie zawsze mają ramki, rysunki "wylewają" się z kadrów, dużo grafik na całą stronę, kilka...

Po dobrych recenzjach umieszczonych na różnych blogach o tej mandze, postanowiłam ją kupić i się przekonać czy jest tak naprawdę dobra.
Na początku trochę odpychała kreska, jak wydawnictwo pokazywało przykładowe str., jednak podczas czytania spodobała mi się i widać,że autorka staranie ją narysowała oraz kreska pasuje do klimatu mangi.
Fabuła skupia się na losach głównych...

• Manga
  • Mangi