Historia Turcji

Okładka książki Historia Turcji Jan Reychman
Okładka książki Historia Turcji
Jan Reychman Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Historie Krajów i Narodów historia
387 str. 6 godz. 27 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Historie Krajów i Narodów
Wydawnictwo:
Ossolineum
Data wydania:
1973-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1973-01-01
Liczba stron:
387
Czas czytania
6 godz. 27 min.
Język:
polski
Tagi:
Turcja historia Turcji
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
930
57

Na półkach: , , ,

Na wymienienie z nazwy wszystkich rodzajów piechoty i kawalerii potrzeba całego akapitu a na wielkie oblężenie Malty wystarczy jedno zdanie. Dziwne.

Malta była może nie hamulcem, ale z pewnością znaczącą garścią piachu wrzuconego w tryby morskich ambicji Sulejmana. Ale to tylko jeden przykład z wielu miejsc w książce, gdzie sprawę załatwia się jedynie krótką wzmianką. No ale co się dziwić, kiedy historię ludów tureckich, Seldżuków, Imperium Osmańskiego i kamalistowskiej Turcji upchnięto na 330 stronach. Możliwe że z tego powodu nie czyta się tego z zaciekawieniem.

Mam wrażenie, że ktoś przyszedł do Reychmana mówiąc: kuuurde pszypał, facetka zadała na poniedziałek napisać historie turkuw :/

Na wymienienie z nazwy wszystkich rodzajów piechoty i kawalerii potrzeba całego akapitu a na wielkie oblężenie Malty wystarczy jedno zdanie. Dziwne.

Malta była może nie hamulcem, ale z pewnością znaczącą garścią piachu wrzuconego w tryby morskich ambicji Sulejmana. Ale to tylko jeden przykład z wielu miejsc w książce, gdzie sprawę załatwia się jedynie krótką wzmianką. No...

więcej Pokaż mimo to

avatar
724
113

Na półkach:

Historia Turcji napisana przystępnym językiem. Autor w bardzo dobry sposób wyjaśnia różne zagadnienia, w tym narastające problemy Turcji, po epoce Sulejmana Wspaniałego. Niestety książka ma w sobie nieco naleciałości, z okresu kiedy Polska była mniejszym bratem dla Związku Radzieckiego. Jak to w tej serii „Historii państw” bywa, autor największe podrozdziały poświęca buntom chłopskim czy też ogólnie „walce klasowej”. Czasami, przy opisie takiej walki klasowej, czytelnik może dojść do wniosków typu „dobry sułtan, ale zły dwór”.
Wymienię też jeden z błędów autora, prawdopodobnie wynikający z okresu, w którym powstała książka (Wielki Brat ZSRR patrzy). Autor bardzo szczegółowo i ciekawie, jak na rozmiary dzieła, opisuje okres napoleoński historii Turcji. I nagle, w kontekście porozumień w Tylży i Erfurtu Napoleona z Aleksandrem I carem Rosji, pada zdanie: „Zamiarem Napoleona było przeciągnięcie wojny turecko-rosyjskiej aż do przygotowywanej własnej kampanii przeciw Rosji”. Nie, nie i jeszcze raz nie. Napoleon poświęcił sojusz z Turcją, ale przecież nie zrobił tego bo za 4 lata miał plan uderzenia na Rosję. On naprawdę ufał carowi, poświęcił bardzo wiele, na rzecz sojuszu z Rosją. To Aleksander wykiwał cesarza Francji, cały czas marząc o odegraniu się. Uzyskał wiele od Francji, w zamian nie dając prawie nic (nie szczelna blokada kontynentalna). Jeśli ktoś w 1808 marzył o kolejnej wojnie francusko-rosyjskiej to był to car Rosji. Odsyłam w tej kwestii do niezmiernie ciekawej książki „Napoleon, Aleksander i Europa 1806-1812”.

Historia Turcji napisana przystępnym językiem. Autor w bardzo dobry sposób wyjaśnia różne zagadnienia, w tym narastające problemy Turcji, po epoce Sulejmana Wspaniałego. Niestety książka ma w sobie nieco naleciałości, z okresu kiedy Polska była mniejszym bratem dla Związku Radzieckiego. Jak to w tej serii „Historii państw” bywa, autor największe podrozdziały poświęca buntom...

więcej Pokaż mimo to

avatar
93
29

Na półkach:

Wszystkie problemy bardzo dobrze opisane, opracowany każdy aspekt - od wojskowości do kultury.

Wszystkie problemy bardzo dobrze opisane, opracowany każdy aspekt - od wojskowości do kultury.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    39
  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    3
  • Historia
    3
  • Turcja
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Państwa świata [Ossolineum]
    1
  • Studia
    1
  • Epoka XIX wieku 1789-1914
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historia Turcji


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne