Kodeks Hammurabiego

8371791925
Marek Stępień
Rara Avis
Kodeks Hammurabi prawo

Nie miałem co prawda tej pozycji omawianej na studiach, ale sięgnąłem po nią z czystej ciekawości. Chciałem wyrobić sobie własne zdanie. Kodeks może szokować, zwłaszcza polit-poprawnych liberałów. A jednak jest w nim coś, co nie pozwala przejść obok propozycji Hammurabiego obojętnie. Tym czymś jest wyostrzone ale jednocześnie elementarne poczucie sprawiedliwości.

Do dzisiaj takie prawo powinno funkcjonować, przynajmniej w wybranych aspektach :)

• Historia
  • Polityka