Pępek świata Z dzieckiem w drodze

Pępek świata Z dzieckiem w drodze
G+J
2012-05-09
2012-05-09

Doskonała zachęta do podróżowania z dziećmi, nawet tymi maleńkimi. Anna Kuziemska pokusiła sie o wywiady z podróżnikami, dla których powiększenie sie rodziny nie spowodowało zamknięcia sie w czterech ścianach, a wręcz przeciwnie, stało sie inspiracja do odkrywania swiata z nieco innej, dziecięcej strony. Polecam nie tylko rodzicom, ale wszystkim, którzy kochają podróże.

Najbardziej zainteresował mnie fakt, że rodziny podróżujące z dziećmi - pomimo różnych poglądów na temat bezpieczeństwa takiego podróżowania i tematu samego wychowania, łączyło ponadkulturowe przekonanie o wyjątkowości czasu spędzonego z dzieckiem i to, że dziecko stanowi wymówkę tylko dla tych, którzy tych wymówek szukają. Dziecko pomaga dostrzec nieznane i niezwykłe aspekty podróży dla przeciętnego turysty nastawionego na: "zobaczyć jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie", oznacza to tyle, że może nie zobaczy już wszystkiego, ale dostrzeże więcej tam gdzie uda mu się być, tym samym jakoś jego podróży wzrośnie. Książka doradza też jak zminimalizować utrudnienia, które się pojawiają, kiedy zabieramy dzieci ze sobą. Jest to super lektura dla wszystkich podróżników, rodziców, ale także dla osób chcących zdecydować się na dziecko.

Po przeczytaniu zapowiedzi książki i opinii, w wielu dobrych magazynach kulturalnych, skusiłam się nabyć owy twór. Niestety bardzo się rozczarowałam. Jako Mama, nie oczekiwałam wywiadów, jak się z dzieckiem podróżuje, a opowieści z podróży z dzieckiem. Mało ciekawe wątki,opisane zwyczajne sytuacje, według mnie napisana wyłącznie dla celów majątkowych - owszem to był dobry pomysł na dorobienie, bo wiele z rodziców na pewno kupiło tą książkę. Niestety dla mnie zbyt nudna, mało praktyczna. A do uświadomienia rodzica, że świat i marzenia nie kończą się, gdy dziecko jest wśród nas nie potrzebna jest książka, tylko odpowiednie podejście do życia.

Po książkę sięgnęłam bo sama od paru miesięcy jestem mamą i właśnie wybieram się w pierwszą (zagraniczną ale nie egzotyczną)podróż ze swoją pociechą.Książka warta polecenia (i swojej ceny;) Wywiady z rodzicami są różnorodne, bardzo ciekawe i zawierają wiele przydatnych informacji.Jak przydatnych? Wkrótce się przekonam. Na pewno nie jest to przewodnik ani poradnik. Jest to po prostu zbiór wywiadów. Ja tą książkę czytałam z wielkim zainteresowaniem,a momentami niedowierzaniem...ale okazuje się, że czasem wystarczy po prostu bardzo chcieć. polecam!

Książka stanowi zbiór wywiadów z rodzicami, którzy zdecydowali się na podróże w najodleglejsze zakątki świata razem ze swoimi dziećmi. Jej bohaterowie pokazali, że podróżowanie z maleńkim nawet dzieckiem nie jest niewykonalne, a może stać się wręcz sposobem na życie i wspólne spędzanie czasu. Świetna książka, polecam każdemu obecnemu i przyszłemu rodzicowi, który myśli, że pojawienie się dziecka na świecie oznacza rezygnację z własnych marzeń i planów. Nic bardziej mylnego, a przekonacie się o tym, sięgając po książkę autorstwa Anny Kuziemskiej.

Zbiór wywiadów z rodzicami, którzy swoje niejednokrotnie bardzo małe dzieci zabrali ze sobą w podróż. Czyta się ciekawie. O trudnościach i o wielkich korzyściach podążania za swą pasją podróżniczą wraz z rodziną.
Inspirująca.

Inspirująca.