Złota maska. Wysokie Progi

Okładka książki Złota maska. Wysokie Progi
Tadeusz Dołęga-Mostowicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Cykl: Magda Nieczajówna (tom 1-2) klasyka
klasyka
Magda Nieczajówna (tom 1-2)
Oficyna Wydawnicza RYTM
2010-01-01
1990-01-01
romans arystokracja elita XX-lecie międzywojenne przedwojenna Warszawa sława

Mój ulubiony autor. Bez ogródek demaskuje zarówno całe warstwy społeczne jak i pojedynczych ludzi.

Wspaniała książka Dołęgi-Mostowicz, która przenosi nas w świat artystyczny przedwojennej stolicy. Uwielbiam język, którym posługuje się autor. W pełni oddaje tym klimat tamtych czasów.
Tytułowa bohaterka Magda, to zadziorna dziewczyna, która wie, czego chce od życia i nie boi się po to sięgnąć, nie licząc się ze stratami, które może ponieść i niestety takowe ponosi.
Od pierwszych stron historia Magdy wciąga czytelnika i nie daje chwili wytchnienia. Bardzo polubiłam bohaterkę, choć jej naiwność często mnie drażniła,ale tak właśnie młody człowiek uczy się życia.

Pozycja lekka, a zarazem bardzo ciekawa i warta zatrzymania się na chwilę, by pomyśleć nad tym, jak szybko podejmujemy niektóre decyzje, które znacząco wpływają na nasze życie. Książka pozostawia miłe wspomnienie, a historia Magdy pozostaje w pamięci. Jedyne co mnie trochę rozczarowało, to zakończenie, które pozostawia lekki niedosyt.
Chętnie kiedyś jeszcze do niej powrócę.
Książka warta każdej sekundy, minuty i godziny spędzonej na jej czytaniu. Polecam!

Od...

Dodaj cytat z książki Złota maska. Wysokie Progi