Złota maska. Wysokie Progi

Tadeusz Dołęga-Mostowicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Cykl: Magda Nieczajówna (tom 1-2) klasyka
2010-01-01
1990-01-01
Oficyna Wydawnicza RYTM
romans arystokracja elita XX-lecie międzywojenne przedwojenna Warszawa sława
Magda Nieczajówna (tom 1-2)
klasyka
2010-01-01
romans arystokracja elita XX-lecie międzywojenne przedwojenna Warszawa sława

Mój ulubiony autor. Bez ogródek demaskuje zarówno całe warstwy społeczne jak i pojedynczych ludzi.

Wspaniała książka Dołęgi-Mostowicz, która przenosi nas w świat artystyczny przedwojennej stolicy. Uwielbiam język, którym posługuje się autor. W pełni oddaje tym klimat tamtych czasów.
Tytułowa bohaterka Magda, to zadziorna dziewczyna, która wie, czego chce od życia i nie boi się po to sięgnąć, nie licząc się ze stratami, które może ponieść i niestety takowe ponosi.
Od...

• Dwudziestolecie międzywojenne