Baśnie świata. Najpiękniejsza księga

Agata Widzowska-Pasiak
bajka baśń dla dzieci

Okładka książki Psierociniec. Ufopsiaki Marcin Piwowarski, Agata Widzowska
Ocena 7,9
Psierociniec. ... Marcin Piwowarski, ...
Okładka książki Psierociniec. Kocia lista życzeń Kasia Nowowiejska, Agata Widzowska
Ocena 7,3
Psierociniec. ... Kasia Nowowiejska, ...

Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Lampa Alladyna czy Koń Trojański - kto z nas nie zna tych opowieści. Niewątpliwie to one po części tworzą smak naszego dzieciństwa. Przepełnione jest ono bowiem magicznymi chwilami, a baśniowe postaci kreują takie niezapomniane chwile. Dzięki świetnie wydanemu tytułowi "Baśnie świata. Najpiękniejsza księga" mamy okazję powrócić do naszego dzieciństwa, zatracić sie w jego magii i ponownie przywitać z naszymi ulubionymi bajkowymi bohaterami. A jeśli poczytamy te baśnie naszym pociechom, przyrządzimy dwie pieczenie na jednym ogniu. Jestem przekonana, że maluchy z zaciekawieniem i uwagą będą przysłuchiwały się historiom opowiedzianym przez panią Agatę Widzowską-Pasiak i wspólnie z nami i baśniowymi postaciami wkroczą w ich tajemniczy, zaczarowany świat.

„Baśnie świata. Najpiękniejsza księga” to zbiór dwunastu najpiękniejszych opowieści wśród których znajdziemy zarówno baśnie braci Grimm, jak również Hansa Christiana Andersena, czy bajki Ezopa. W księdze nie zabraknie miejsca na baśń orientalną "Lampę Alladyna" czy mity greckie o koniu trojańskim oraz Atlancie i złotych jabłkach. Baśnie te to nie tylko czarodziejski świat, który nasze skarby pokochają natychmiast. To także wartościowa lekcja, jaką każdy słuchacz wyniesie po zapoznaniu się z daną bajką.

Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej oprawie graficznej. Grube stronice księgi ułatwią młodszym i starszym dzieciom przewracanie kolejnych stron i z pewnością zapobiegną załamywaniu się rogów. Uwagę maluchów przykują kolorowe obrazki przedstawiające określone wydarzenia z danej bajki. Starsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił w samodzielnym odczytaniu opowieści. Ułatwi im w tym duża czcionka tekstu. Warto również dodać, że do księgi na przyczepionym do niej paseczku została dołączona zakładka przedstawiająca bohatera jednej z baśni.

Opis znajdujący się z tyłu okładki doskonale oddaje to, co najważniejsze o tej lekturze.
„ Oto największy skarb dziecięcej biblioteczki. Skarb pełen czarodziejskich baśni z całego świata.”

Dodaj cytat z książki Baśnie świata. Najpiękniejsza księga