Pragmatyzm. Pytania otwarte

Hilary Putnam Wydawnictwo: Fundacja Aletheia filozofia, etyka
Pragmatism: An Open Question.
838704539X
Bohdan Chwedeńczuk
Fundacja Aletheia
Filozofia pragmatyzm
Pragmatism: An Open Question.
filozofia, etyka
838704539X
Bohdan Chwedeńczuk
Filozofia pragmatyzm

Przystępne wprowadzenie do myśli Putnama o pragmatyzmie. W swojej książce Putnam analizuje poglądy wielu filozofów w tym Jamesa, Dewey'ego, Quine'a, Rorty'ego czy Wittgensteina. Szerokość tematyki w małej formie jest dużą zaletą tej książki. Putnam jasno pisze i klarownie.
Bardzo dobrze opisuje poglądy amerykańskich pragmatystów (zwłaszcza Jamesa) i tłumaczy pewne...

Dość luźne wprowadzenie w jeden z najważniejszych nurtów współczesnej filozofii - pragmatyzm. Putnam w interesujący sposób łączy myśl Jamesa, Wittgensteina i Quine'a, podejmując dyskusję z poglądami R. Rosty'ego.

• Filozofia, Teksty Źródłowe
  • Filozofia