Pragmatyzm. Pytania otwarte

Okładka książki Pragmatyzm. Pytania otwarte
Hilary Putnam Wydawnictwo: Fundacja Aletheia filozofia, etyka
filozofia, etyka
Pragmatism: An Open Question.
Fundacja Aletheia
1999-01-01
1999-01-01
838704539X
Bohdan Chwedeńczuk
Filozofia pragmatyzm

Okładka książki Pragmatyzm i filozofia Hilarego Putnama Travis Charles, Damian Cox, Gary Ebbs, Adam Grobler, Piotr Gutowski, John Heil, Stanisław Judycki, Elżbieta Kałuszyńska, Wolfgnang Künne, Hilary Putnam, Ruth Anna Putnam, Tadeusz Szubka, Richard Warner, Ryszard Wójcicki, Jan Woleński, Urszula Żegleń
Ocena 8,0
Pragmatyzm i f... Travis Charles, Dam...
Okładka książki Literatura na świecie nr 5/1991 (238) Andrzej Chmielecki, Donald Davidson, Ludwik Bohdan Grzeniewski, Antioch Kantemir, Hilary Putnam, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Richard Rorty, Henryk Skolimowski, Krzysztof Zabłocki, Bohdan Zadura
Ocena 0,0
Literatura na ... Andrzej Chmielecki,...

Przystępne wprowadzenie do myśli Putnama o pragmatyzmie. W swojej książce Putnam analizuje poglądy wielu filozofów w tym Jamesa, Dewey'ego, Quine'a, Rorty'ego czy Wittgensteina. Szerokość tematyki w małej formie jest dużą zaletą tej książki. Putnam jasno pisze i klarownie.
Bardzo dobrze opisuje poglądy amerykańskich pragmatystów (zwłaszcza Jamesa) i tłumaczy pewne nieścisłości w rozumieniu myśli tego filozofa.
Książka warta polecenia.

Dość luźne wprowadzenie w jeden z najważniejszych nurtów współczesnej filozofii - pragmatyzm. Putnam w interesujący sposób łączy myśl Jamesa, Wittgensteina i Quine'a, podejmując dyskusję z poglądami R. Rosty'ego.

Hilary Putnam Pragmatyzm. Pytania otwarte Zobacz więcej