Tajemnica Bożej obecności

Wydawnictwo M
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7595-394-7

O.Joachim Badeni (1912-2010),herbu Bończa jest legendarnym krakowskim duchownym, dominikaninem, mistykiem, duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą, autorem wielu książek, także poniższej konferencji wydanej w formie audiobooka.
Konferencja, którą prowadził została wygłoszona podczas cyklu spotkań grupowych w ramach Odnowy w Duchu Świętym. Narracja dotyczy sakramentu Chrztu Świętego, relacji w rodzinie i działania Ducha Świętego w szczególności.
O.Badeni ożywia nastrój skupienia słuchaczy autentycznymi przykładami nie tylko ze swego życia.
Rzecz jest poszerzeniem wiedzy na temat duchowości, słucha się z ciekawością! Jedynym minusem jest niezbyt dobre nagranie konferencji...chwilami niewyraźny głos, trzeba natężać słuch.

Jak zwykle nie zawiodłam się po przeczytaniu książki OP Joachima Badeniego jest to cudowny człowiek, który za pomocą swoich książek pokazuje nam życiowe mądrości. Jest, był i będzie to jeden z tych ludzi, dzięki któremu zatrzymamy się na chwilę i podziękujemy mu za to jakim księdzem nie był. Tz. że dzięki jego słowom odczarowuje nam kościół i pokazuje, że każda lekcja katechezy nie musi być nudna.

"Kiedy mówił kazanie, powtarzał rzeczy stare. "Kto chce się dowiedzieć nowych rzeczy, niech sobie kupi dzisiejszą gazetę" - jak mawiał mój profesor z Siedlec, Piotr Szpilewicz".

"Dostrzegłem u ojca Joachima wielką pogodę ducha, a jednocześnie powagę. Nawet żarty były przejawem życiowej mądrości. To, co go charakteryzowało, to bardzo trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość i doskonała znajomość człowieka." Leon Knabit OSB

"Będzie nowy rodzaj przebudzenia, nowy rodzaj miłości. To będzie ludzka miłość, małżeńska, rodzicielska, koleżeńska, narzeczeńska. Będzie miała wymiar ludzki, ale ponad wymiarem ludzkim będzie jakaś tajemnicza jakość już nie ludzka, lecz ponadludzka, czyli Boska. To rzecz niesamowita, gdyby tak wszystkie małżeństwa się kochały, w ogóle nie byłoby rozwodów, nie byłoby żadnej tragedii."

Dobra książka choć chyba raczej dla laika takich tematów wiary i teologii.

Dobra książka choć chyba raczej dla laika takich tematów wiary i teologii.

• Życie duchowe/modlitwa
  • 2016