Mind games

Spectra
2010-03-23
2010-03-23
sci-fi paranormal romance

Jest to pierwsza część serii "Disillusionists Trilogy". Książka opowiada historię Justine Jones, młodej kobiety, która ma zdolność wchodzenia w umysły innych ludzi. W świecie pełnym przestępczości i korupcji Justine staje się członkiem grupy o nazwie Disillusionists, która wykorzystuje swoje umiejętności do walki z przestępcami. "Mind Games" to połączenie thrillera, urban fantasy i romansu.

Plusy książki:
- Fascynujący świat: Książka wprowadza czytelnika do oryginalnego świata pełnego nadnaturalnych zdolności i tajemniczych organizacji, co sprawia, że czytanie jest niezwykle intrygujące.

Minusy książki:
- Przewidywalność wątków romantycznych: Niektóre wątki romantyczne w książce mogą być przewidywalne i nieco schematyczne, co może niektórych czytelników znużyć.
- Brak balansu między akcją a opisami: Czasami opisy i retrospekcje mogą dominować nad akcją, co może spowolnić tempo i utrudnić utrzymanie ciągłego zainteresowania.
- Niektórzy czytelnicy mogą uznać, że początek książki jest nieco powolny, potrzebując czasu na wprowadzenie postaci i zbudowanie świata.

Trochę babskie czytadło, trochę prostego SF. Bohaterka zmienia życie swoje i innych wykorzystując dar, który wcześniej uważała za przekleństwo. Jednocześnie cały czas przewijają się jej zagwozdki w kwestii związków - tego lubi, ten jest fajny, tamten mrocznie pociągający, jeszcze inny piękny i fascynujący. Żeby z tego galimatiasu wyjść sytuacja porządkuje się w dość przewidywalny sposób - fajni okazują się zdrajcami i kłamcami, a potwór kończy z opinią na plus. Oprócz kłopotów z facetami znajdziemy tu sporo dość dokładnie opisanych stylizacji i kilka scen gorącego seksu :) A z kategorii SF - jest drużyna ludzi dysponujących specjalnymi mocami i wypełniają misję nie mając pewności, czy stoją po stronie zła czy dobra. Całość kończy się happy endem, bo amor vincit omnia :) Polecam na wakacje, sama chętnie przeczytam kolejne części - o ile wpadną mi w ręce, bo raczej nie będę ich specjalnie szukać...

Opis

JUSTINE WIE, ŻE UMRZE. W KAŻDEJ JEDNEJ CHWILI.

Justine Jones ma sekret. Jako hardcorowy hipochondryk, jest przekonana że w jej mózgu wybuchnie naczynie krwionośne . Ale niespodziewanie, niepokojąco przystojny facet Packard zajrzał do jej duszy i zaprasza ją, aby dołączyła do jego prywatnego zespołu, walczącego z przestępcami. To układ na całe życie. Z niewielkim treningiem pod okiem Packarda, Justine może uzbroić się w swoją neurozę, zwracając ją przeciw najgorszym przestępcom Midcity i w końcu uwolnić się od lęku. Koniec problemu.

„…Albo i nie? W Midcity, dziarski szef policji walczy z unikalną rasą, żyjącą poza prawem, która ma więcej zdolności niż przeciętny człowiek. I kiedy pierwsze misje Justine, wliczając w to jedną przeciw nimfomance "Srebrnej Wdowie", są ekscytującymi sukcesami, jest coś więcej co do Packarda niż może się wydawać?. Wkrótce, podczas walki i jej skłonności do dwóch zupełnie różnych mężczyzn, Justine co raz bardziej zatapia się w świecie czarów, erotyki i kosmicznych sekretów. Z pomocą Packarda, Justine uwolniła się od szaleństwa, żeby odkryć rzeczywistość bardziej przerażającą niż najgorsze koszmary..

Moja opinia

Muszę przyznać, że autorka odwaliła kawał dobrej roboty wymyślając tą historię. Wspaniałe Urban Fantasy, które wciąga każdą stroną. Od książki nie można się oderwać. Bohaterowie od razu przypadają do gustu, choć normalni nie są. Cudowna odskoczna od wampirów, wilkołaków i tym podobnych stworów. Na pewno sięgnę po dwa kolejne tomy.
Szkoda, że książka jest tak mało popularna. Naprawdę zaczęcam do przeczytania.

Opis

JUSTINE WIE, ŻE UMRZE. W KAŻDEJ JEDNEJ CHWILI.

Ciekawi główni bohaterowie.
Podobają mi się też oryginalne supermoce m.in. zabieranie od kogoś bólu i cierpienia.

Ciekawi główni bohaterowie.

• 52 książki - 2019
  • Jest
  • Po angielsku
  • Przeczytane 2016

Dodaj cytat z książki Mind games