Kupiecka baronowa

Okładka książki Kupiecka baronowa Ines Thorn
Okładka książki Kupiecka baronowa
Ines Thorn Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Ród Bertrama (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Ród Bertrama (tom 3)
Kaufherrin
Świat Książki
2012-02-29
2012-02-29
Aneta Michalska
XVIII wiek rewolucja wojny napoleońskie

III tom sagi o wielopokoleniowej frankfurckiej rodzinie kupieckiej. Jest rok 1792. III tom sagi o wielopokoleniowej frankfurckiej rodzinie kupieckiej. Jest rok 1792. Francuskie oddziały rewolucjonistów stoją pod bramami Frankfurtu. Z powodu niedawnej śmierci męża, Theda Geisenheimer musi stanąć na czele rodzinnego domu kupieckiego i zadbać o dorastające dzieci: Jago, lekkomyślnego poetę; zaślepionego ideami rewolucji Stefana i Friederike, która przeżywa swoją pierwszą miłość. Przedsiębiorcza, zaradna i twardo stąpająca po ziemi Theda nie pozwala sobie na chwile słabości. Jednak pojawienie się w jej życiu Eckeharda von Hohensteina rozpaliło w niej płomień dawnej miłości.Nie chce wiązać się ponieważ uważa że to ona jest winna śmierci żony Eckeharda, której nie udzieliła pomocy.

Jestem pod wrażeniem opisu Thedy. Silnej kobiety, matki potrafiacej poświęcić swoje życie, która pragnie za wszelką cenę dobra swoich zagubionych dzieci.

Najsłabsza częśc cyklu.Poprzednie tomy aż chciało się czytac,akcja niesamowicie wciągała.Tutaj niestety dostajemy do ręki słaby i tandetny romans kończący się bardzo infantylnie.

2041

III tom sagi o wielopokoleniowej frankfurckiej rodzinie kupieckiej. Trzeci i ostatni, niestety. Żywię jednak nadzieję, że pani Ines na tym tomie nie poprzestanie.
Rok 1792, barwne tło historyczne i bohaterowie: Theda i trójka jej dzieci nieustająco zamieszanych w skandale i kłopoty. Książka jest dość przewidywalna, co nie odbiera jej uroku.
Polecam.

Polecam.

2067

W trzeciej części sagi poznajemy losy następnej kupczyni z rodziny Geisenheimerów - Thedy, która po śmierci męża musi się zająć całym interesem. Jej dzieci Jago, Stefan I Friderike przyspażają jej wiele problemów. Pod murami miasta zaś stoją francuskie oddziały rewolucyjne i Theda z wszystkim musi sobie poradzić. W pewnym momencie pojawia się w jej życiu Eckehar Hohenstein.

Trzecia część sagi, dalsze dzieje rodu... fajna

Trzecia część sagi, dalsze dzieje rodu... fajna

Wciągająca saga. Wartka akcja. Nie można się znudzić tą książką. Polecam.

Wciągająca saga. Wartka akcja. Nie można się znudzić tą książką. Polecam.

• Powieść historyczna
  • 📋 2015
  • Powieści historyczne
  • 2020 rok

Dodaj cytat z książki Kupiecka baronowa