Mniszki

Znak
kobieta siostry zakonne Bóg wiara katolicyzm
religia
kobieta siostry zakonne Bóg wiara katolicyzm

Siostra Małgorzata Borkowska pióro ma ostre jak mało kto. Jednocześnie nie ulega emocjom ani pochopnym osądom - gdy tylko za coś gani, zaraz stara się odnaleźć jakąś zaletę opisywanej postaci. Pisząc o kandydatkach na ołtarze zawsze szuka jakiejś rysy, czysto ludzkiej skazy na charakterze. Do tego cechuje ją iście benedyktyńska (nomen omen) skrupulatność. Nic więc dziwnego,...

• 2020

Dodaj cytat z książki Mniszki