Anna Strońska Wydawnictwo: TRIO literatura faktu
reportaż Ukraina felietony prawda przesłość
literatura faktu
2006-01-01
reportaż Ukraina felietony prawda przesłość

Trochę za mało konkretów, nieco rozmydlone, ale na pewno ważna pozycja dla zainteresowanych polsko-ukraińskimi demonami historii, zwłaszcza w obecnej dobie, kiedy każda wypowiedź "anty" jest traktowana jak podlizywanie się Rosji a "pro" jako bezkrytyczne wspieranie każdego, kto przeciw Rosji.

Książka Anny Strońskiej, "Dopóki milczy Ukraina" jest zapisem podróży autorki po Ukrainie, zarówno jeszcze w czasach sowieckich, jak i w latach 90-tych (pewne uzupełnienia pochodzą z pierwszych lat XXI wieku). Autorka opisuje w nich życie zwykłych ludzi w tym niepomyślnym dla tego państwa okresie.
Zdawać by się mogło, iż książka będzie znakomita - ze względu na fascynującą...

• POPULARNO-NAUKOWE
  • Poukładane