Wierność

Frid Ingulstad Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga Przepowiednia Księżyca (tom 45) literatura obyczajowa, romans
Troskap
Karolina Drozdowska
Ringier Axel Springer Polska
saga romans historia
Troskap
Saga Przepowiednia Księżyca (tom 45)
literatura obyczajowa, romans
Karolina Drozdowska
saga romans historia

Cała saga jest fenomenalna, po 5 części na dzień czytałam. A po zakończeniu całości nie mogłam sięgnąć przez jakiś czas po inne książki-żałoba po księżycu ;D

Z całą pewnością "Przepowiednia księżyca" to jedna z ciekawszych i bardziej rozbudowanych w wątki sag. Oprócz barwnych przygód głównej bohaterki - nomen omen postaci rzeczywistej, jak przyznaje autorka, i z tego punktu wychodząc cała ta opowiedziana historia mogłaby się wydarzyć naprawdę. A może się i wydarzyła, bo kto powiedział, że prawdziwa Ingebjorg Olavsdatter musiała...

Christina nie żyje i główne podejrzenie pada na jej męża Alva.
Ingebjørg i Folke próbują ratować syna i odkrywają, że ktoś knuje przeciwko nim diabelską intrygę. Czy zdołają uratować Alva przed szubienicą?
W ostatnim tomie tej sagi pojawia się dużą wątków i akcja tyczy się błyskawicznie. Przeczytałam wszystkie 45 tomów i kończąc ten ostatni miałam jeszcze niedosyt.
Polecam...

• 2012