Sprawczość i wspólnotowość

Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Psychologia społeczna Tomasz Grzyb, Bogdan Wojciszke
Ocena 7,5
Psychologia sp... Tomasz Grzyb, Bogda...
Okładka książki Homo nie całkiem sapiens Marcin Rotkiewicz, Bogdan Wojciszke
Ocena 6,4
Homo nie całki... Marcin Rotkiewicz, ...
Okładka książki Alfabet miłości Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
Ocena 6,6
Alfabet miłości Renata Mazurowska, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
463
115

Na półkach: , , , ,

Osobom, które ukończyły studia psychologiczne nazwisko autora, jak mniemam (choć w ponowoczesnej epoce studiowania niemal wszystko jest możliwe, w sensie negatywnym),jest doskonale znane – chociażby z racji tego, że przedmiot „Psychologia społeczna” wszedł do tzw. trzonu. Po wtóre – Wojciszke jest autorem jedynego polskojęzycznego podręcznika do tegoż przedmiotu (mającego swoje kolejne wersje i wydania).
Nie jest to książka popularnonaukowa. Z racji tego – nie jest przeznaczona dla czytelnika nieposiadającego wiedzy specjalistycznej (bo najzwyczajniej nie zrozumie tego, co przeczyta). Jako monografia stricte naukowa może zainteresować niektórych (z pesymistycznym, acz mającym realne uzasadnienie, mocnym, koniunkcyjnym, naciskiem na „może” i „niektórych”) studentów psychologii, socjologii, doktorantów ww. kierunków, dyplomowanych psychologów. Monografia owa traktuje o dwuwymiarowej, podstawowej dla przestrzeni spostrzegania społecznego, wycinkowej płaszczyźnie psychologii społecznej: takiej dziwacznej paranauki na pograniczu psychologii i socjologii (dlaczego „dziwacznej” i „paranauki” – vide dalej; jest to moja osobista, ugruntowana opinia na bazie racjonalnych przesłanek i mam do niej pełne prawo 😤 😷).
Zacznę nietypowo (jak na mnie),bo od pochwał. Monografia Wojciszkego ma niewątpliwie ponadprzeciętną moc heurystyczną, czyli: zawiera obfite treści z zakresu analizy odnośnej literatury przedmiotu (w artykułach, pracach naukowych określa się to mianem „wstępu teoretycznego”). Czyta się to nieźle – zresztą jak większość prac owego autora: płynnie, z zainteresowaniem, aczkolwiek nierównomiernie rozłożonym. U mnie jest ono (zainteresowanie owo 😊),co pragnę podkreślić, silnie fluktuujące: wprost proporcjonalne do nieepatowania wywodami nad bzdurnymi wynikami bzdurnych analiz statystycznych, ergo: rośnie i utrzymuje się na wysokim poziomie plateau w częściach będących interpretacjami analiz i syntez teoretycznych oraz odwrotnie proporcjonalne do ilości analiz „wyników badań”: jeśli jest ich multum – chęć zapoznawania się z nimi przeze mnie maleje drastycznie, z uwagi na ich bzdurność właśnie, totalny brak racjonalnych podstaw epistemologiczno-metodologiczno-empirycznych oraz poziom etyczny owych naukowców (traktowanych, rzecz jasna, en masse). Wyniki „badań” z zakresu psychologii społecznej potrafią zaskakiwać – bardzo często są sprzeczne, niespójne, charakteryzują się ogromną wrażliwością nie tylko na rozmaite niuanse sytuacyjne (np. osobę eksperymentatora, warunki, w których się owo „badanie” odbywa, nastawienie osób badanych, itd., itp.),ale w równie wielkim (o ile nie większym) stopniu zależą od postawy etycznej autora badań. Wszystko to powoduje u mnie awersję do marnowania bezcennego czasu na czytanie prac autorów zbytnio zagłębiających się w nudne dywagacje, nic niewnoszące, niepogłębiające mojej wiedzy oraz natychmiast uruchamia motywację do porzucenia owych książek mądrych inaczej tak szybko, jak to możliwe.


(...)

Ciąg dalszy na moim blogu:


https://librariummeum.blogspot.com/2019/07/sprawczosc-i-wspolnotowosc-podstawowe.html

Osobom, które ukończyły studia psychologiczne nazwisko autora, jak mniemam (choć w ponowoczesnej epoce studiowania niemal wszystko jest możliwe, w sensie negatywnym),jest doskonale znane – chociażby z racji tego, że przedmiot „Psychologia społeczna” wszedł do tzw. trzonu. Po wtóre – Wojciszke jest autorem jedynego polskojęzycznego podręcznika do tegoż przedmiotu (mającego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    37
  • Przeczytane
    15
  • Posiadam
    7
  • Psychologia
    2
  • Papierowe
    1
  • Psychologia
    1
  • Teraz czytam
    1
  • 2019
    1
  • Przeczytane w 2013
    1
  • Psychologia/ Neuropsychologia /Psychoterapia/Medycyna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sprawczość i wspólnotowość


Podobne książki

Przeczytaj także