Planeta slumsów

Mike Davis Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa Seria: Biblioteka Le Monde Diplomatique literatura faktu
Planet of Slums
Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
slumsy urbanizacja
Planet of Slums
literatura faktu
Biblioteka Le Monde Diplomatique
slumsy urbanizacja

Świetna książka. Mimo trudnej terminologii czyta się ją w dość łatwy sposób.

Kompleksowy (na oko laika- czyt. moje) opis powstawania i funkcjonowania slumsów w różnych częściach świata. Wyjaśnia sporo i pomaga usystematyzować wiedzę.
Po przeczytaniu jednak nasunęło mi się pytanie, jak wyglądają realia funkcjonowania klasy średniej opisywanych państw?

W książce opisano procesy i trendy powstawania slumsów w różnych częściach świata, przytoczono statystyki. Wynotowałam sobie dane dotyczące Brazylii (36,6% ludności mieszka w slumsach, pierwsza favela w Rio powstała w 1880 r.: Morro de Providencia).
Książka zawiera bardzo wiele danych, liczb, przykładów. Stara się wyjaśnić dlaczego te slumsy powstały w określonych...

Książka bardzo ciekawa; pokazuje skalę, jak i wszelkie przyczyny i konsekwencje powstawania tzw. slumsów oraz warunki życia w nich. Publikacja raczej naukowa. Przytoczone jest w niej wiele rzetelnych danych statystycznych. Czytałam po angielsku i nie wiem jak czyta się ją w polskim przekładzie, ale polecam, bo pokazuje wszystko czarno na białym.

• Literatura faktu
  • Chcę w prezencie
  • Urbanistyka
  • Planowanie przestrzenne, urbanistyka, architektura
  • 3. Długa lista zakupów
  • Afryka i okolice

Dodaj cytat z książki Planeta slumsów