Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie.

Okładka książki Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie.
Frédéric Martel Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mainstream. Enquête sur cette culture qui plaît à tout le monde
Czarna Owca
2011-10-01
2011-10-01
978-83-7554-339-1
Karolina Sikorska
popkultura

Bardzo ciekawa analiza wpływu amerykańskiej kultury na gusta odbiorców na całym świecie. Oraz charakterystyka przemysłów kultury w wielu krajach na świecie i tych nielicznych miejsc, gdzie amerykańska nie przyjęła się tak, jakby tego chcieli jej producenci (np. amerykańskie filmy i multipleksy w Chinach). W jakimś sensie wszyscy wiemy, że kino i muzyka z USA królują...

Bardzo ciekawe spostrzeżenia autora, fakty i dużo wiedzy, którą autor naprawdę ciekawie wyselekcjonował. Warto przeczytać, chociaż pewne momenty były dla mnie nużące. Warto jednak wiedzieć "co się podoba wszędzie na świecie" a podoba się bardzo różnie ;) POLECAM!!!

Trudno o bardziej niestrawny bełkot.

Tysiące przebytych kilometrów i setki rozmów nie przełożyły się niestety na unikalność wniosków. Nie lękajcie się jednak - jest tu trochę uczonych i chwytliwych ciekawostek, którymi można szpanować przed znajomymi z pracy.

Nie było to złe. Pójdę dalej i powiem nawet więcej: było boleśnie dobre! Trochę jak jedzenie lodów i odczuwanie bólu spalonej słońcem skóry jednocześnie. Niby piecze, ale wiesz, że za trzy dni twoja skóra zbrązowieje i nie będziesz wyglądać już jak świeżo wyjęty z wybielacza, no i przecież masz lody.

Tak właśnie było z tą książką. Bo Frédéric Martel postanowił zbadać...