Zakazana miłość

Okładka książki Zakazana miłość Magda Kaczmarczyk
Okładka książki Zakazana miłość
Magda Kaczmarczyk Wydawnictwo: Radwan Cykl: Tryptyk miłosny (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tryptyk miłosny (tom 2)
Radwan
2011-05-01
2011-05-01
seks magia tarot Piotr Wagner Agata Werner

Druga część historii Agaty i Piotra. Utrzymana w podobnym stylu i tonie również lekko pezesłodzona, mimo to przyjemna. Polecam

Przeczytałam tę część i pewnie przeczytam trzecią ,żeby zobaczyć co autorka wymyśliła za kolejne przeszkody w tym związku.
Jednak dla mnie za dużo słodkich słówek i irytowały mnie te zdrobnienia poszczególnych części ciała: brzuszek, plecki, paluszek w erotycznych scenach.Miałam wrażenie ,że kobieta spędzająca czas w łóżku ze swoim kochankiem to malutka dziewczynka , dziecko a nie pełnoletnia osoba.

Oj to zdecydowanie nie dla mnie, mega słodka... (kocham Cie co 5 minut mnie po prostu osłabia, to "Agatko", "brzuszek", dzień dobry kochanie),gdyby nie akcje poboczne kiepsko.... za duża powtarzalność ww słów.

Tą książkę sama napisałam,jest świetna ;)

Tą książkę sama napisałam,jest świetna ;)

‘Zakazana miłość’ to druga część historii miłosnej Agaty i Piotra, powieść autorstwa Magdy Kaczmarczyk, która zadebiutowała ‘Wyśnioną miłością’. Przedstawia koleje losu szaleńczo zakochanej w sobie pary, zmuszonej do niewyrównanej walki o uczucie z wieloma przeciwnościami.

Agata ze świetnymi wynikami zdaje egzamin dojrzałości. Nienasyceni kochankowie cieszą się swoim towarzystwem, niestety do pewnego momentu. Dziewczyna zaczyna zwracać większą uwagę na różnicę wieku, czując się przy Piotrze jak smarkula, a nie dorosła kobieta. Obawia się, że nie pasuje do jego świata, ogarnięta przez nieustające wątpliwości, pomimo ogromnej miłości, jaką go darzy. Piotrek świadomy faktu odnalezienia drugiej połówki obawia się, czy to wystarczy, aby dłużej utrzymać związek. Rozsadza go zazdrość o Agatę, co staje się przyczyną konfliktów, nieporozumień i niedojrzałych kłótni. Dziewczyna stale go zapewnia o swej wierności, co na dłuższą metę staje się dosyć męczące.

Żona Piotra, Elwira dowiaduje się o romansie męża, czym nie jest zbytnio zachwycona. Wprost przerażona perspektywą rozwodu i koniecznością pracy na etacie postanawia nie dopuścić do rozstania, a wyobraźni jej w tym zakresie nie brakuje. Nawet nie odstrasza jej nałożenie klątwy na związek kochanków, żeby tylko się rozpadł. Nie kryje zupełnie faktu, że przykłada wagę jedynie do pieniędzy Piotra zupełnie go nie kochając, raczej zajmując stanowisko na przeciwnym biegunie zapalczywej nienawiści. Matka Elwiry, mistrzyni czarnej magii rzuca urok na zakochanych, podejmuje się ostatecznych rozwiązań, aby ich rozdzielić. Za jej sprawą ścieżki obojga się rozdzielają. Czy owe knowania padną na podatny grunt? Jak silna okaże się łącząca ich miłość?

Magda Kaczmarczyk postawiła bohaterów przed arcytrudnym zadaniem: walki o miłość, którą z każdej strony próbowano zdeptać i unicestwić poprzez działanie nieżyczliwych osób trzecich, zastosowanie nieczystych sił oraz zdradliwej czarnej magii. Akcja toczy się do połowy książki leniwie, zupełnie inaczej niż w przypadku pierwszej części trylogii. Szereg nieporozumień pomiędzy kochankami niemiłosiernie przeciąga się na kartach powieści. Poza tym liczne przesłodzone wyznania i zapewnienia o uczuciach, pragnieniu bycia ze sobą. Wiem, że to opowieść o miłości, ale wprost najeżona do przesady słowami ‘kocham cię’, które straciły w moich oczach na autentyczności. Dodatkowo lekko rozmyły się postaci stworzone przez autorkę, zabrakło im zdecydowania i wyrazistości, chociaż otrzymały nowe umiejętności, jak Piotra gra na perkusji czy Agaty na gitarze. Zdecydowany atut powieści stanowi wątek wróżbiarstwa oraz numerologii zapoczątkowanej podobno przez Pitagorasa, a także wyjawienie tajemnicy rodzinnej głównej bohaterki. Autorka używając swego charakterystycznego lekkiego stylu pisania przedstawiła wysmakowane sceny łóżkowe, które zdecydowanie zyskały na wartości. Wcześniejsze uwagi dotyczące okładki pierwszego tomu pozostają jak najbardziej aktualne, to znaczy nie wpasowała się w mój wymagający, estetyczny gust.

'Zakazana miłość' to druga część tryptyku miłosnego opowiadającego historię niełatwej miłości dojrzałego mężczyzny i dużo młodszej kobiety. Wzbogacona przez autorkę o sytuacje z pogranicza magii i misterium czyni ją wyjątkową oraz niepowtarzalną. Pomimo tego, iż momentami akcja dosłownie kulała nie przeszkadzało mi to za bardzo w lekturze. Czynię porównania do pierwszej części, co jest niejako bezwiedne i znając możliwości pisarki w zakresie utrzymania napięcia, odczuwam pewien niedosyt. Autorka ciekawie przedstawiła emocje targające bohaterami, sercowe rozterki, czystą rozpacz w chwili rozstania, uświadamiające im, że nie potrafią bez siebie żyć i psychicznie słabi upadają na samo dno. Przede mną ostatnia część trylogii, po którą z pewnością sięgnę, aby zobaczyć, co Magda Kaczmarczyk ma jeszcze do zaoferowania oraz jaki finał przygotowała dla bohaterów. Polecam wszystkim czytającym powieści obyczajowe oraz zainteresowanym sprawami ezoteryki i bezwarunkowej miłości.

Moja ocena: 3/5

Magda Kaczmarczyk to pisarka, która zadebiutowała w 2010r. powieścią „Wyśniona miłość”, pierwszą częścią tryptyku miłosnego, przedstawiającego potęgę uczucia, jaka wystąpiła pomiędzy dojrzałym mężczyzną i młodą licealistką. Autorka kilka lat temu ukończyła kurs z wróżenia kart klasycznych, tarota, numerologii oraz psychologii alternatywnej, co też można zauważyć, czytając jej debiut literackim, w którym swobodnie pisze o wróżbiarstwie i sprawach, jakie mogą zostać wyczytane chociażby z układów gwiazd czy kart. Doskonale pamiętam „Wyśnioną miłość”, którą miałam okazję przeczytać kilka miesięcy temu. Z ogromną przyjemnością dałam wciągnąć się do niesamowitego świata bohaterów, którzy intrygowali na każdym kroku, podejmując decyzje, jakie potrafiły zaważyć na ich dotychczas poukładanym życiu. Dlatego też z jeszcze większym entuzjazmem zabrałam się za czytanie drugiej części tryptyku – książki pod tytułem „Zakazana miłość”, w której poznajemy ciąg dalszy losów Agaty i Piotra, obserwując, jak niezwykła więź, wytworzona pomiędzy nimi, pod wpływem złowrogich działań i czarnej magii dąży do trwałego przerwania…

Agata i Piotr po wszystkich perturbacjach, jakie przeżyli w pierwszej części trylogii, wiodą razem szczęśliwe życie, z każdym dniem darząc siebie coraz to silniejszym uczuciem. Jednakże pomimo tego, że nie wyobrażają sobie ani jednego dnia bez siebie – w ich głowach rodzi się coraz więcej wątpliwości odnośnie związku, który tworzą. Agata obawia się tego, jak ułoży się jej przyszłość z dwukrotnie starszym mężczyzną, który za kilka lat może stać się niedołężnym starcem. Piotr natomiast staje się zaborczo zazdrosny, obawiając się, że ukochana porzuci go dla młodszego kandydata. Z całych sił starają się zwalczać złowrogie myśli, lecz przychodzi im to z trudem. Dodatkowo Agata boi się powiedzieć rodzicom o jej relacjach ze starszym partnerem, co może spowodować kłótnie, niosącą ze sobą ogromne konsekwencje. Ku nieszczęściu zakochanych, wytrwale walczących o wspólne szczęście, o nowym związku Piotra dowiaduje się jego żona, Elwira, która jest gotowa zrobić wszystko, by zniszczyć swojego męża i przejąć jego pieniądze. Kobieta prosi o pomoc swoją matkę, mistrzynię czarnej magii, która za pomocą czarów stara się zniszczyć więź, istniejącą pomiędzy Agatą i Piotrem. Czy miłość tych dwojga posiada tak dużą moc by pokonać działania czarów i rodzące się wątpliwości? Czy zakochani będą potrafili nauczyć się zrozumienia i zaufania względem siebie? I jak zareagują na związek Agaty jej rodzice, pragnący strzec przed złem swoją jedyną córkę?

Magda Kaczmarczyk stworzyła fenomenalny tryptyk miłosny, w którym przedstawia niezwykłą miłość, wystawioną na wiele ciężkich prób, które zawsze pokonywała, pomimo wielu przeciwności. Fabuła tej serii od samego początku potrafi zaintrygować – niewątpliwie szczególnie ostatnimi czasy głośno mówi się o związkach, w których pomiędzy zakochanymi występuje spora różnica wieku. Tego typu relacje rzadko spotykają się z uznaniem, a niestety częściej z krytyką, z czym również musieli zmierzyć się bohaterowie „Zakazanej miłości”. Autorka w bardzo dobry sposób ukazała ich obawy przed wspólną przyszłością, strach przed osamotnieniem i zdaniem społeczeństwa, dzięki czemu czytelnik doskonale rozumie ich myśli i odczucia, domyślając się, że pomimo tego, iż są razem szczęśliwi – wewnątrz siebie drżą ze strachu przed jutrem. Pani Kaczmarczyk posiada lekki styl, powodujący, że z niezwykłą łatwością odbiorca zagłębia się w świecie postaci, w którym nie brakuje doskonale przemyślanych intryg i tajemnic. Ciekawie ukazuje emocje postaci, przedstawiając każdy aspekt ich rozterek i sercowych zmagań. Dialogi wydają się być realne, a rozmowy Agaty i Piotra nieraz mnie urzekły, sprawiając, że z rozmarzeniem czytałam o kolejnych wymianach zdań pomiędzy zakochanymi, w których słowach kryły się wspaniałe obietnice. Dodatkowym plusem tej lektury są wątki magiczne – Magda Kaczmarczyk po raz kolejny przybliża czytelnikowi pojęcie wróżbiarstwa czy numerologii. Osobiście, będąc całkowitym laikiem w tego typu tematach, z zainteresowaniem zdobywałam wiedzę na temat zainteresowań bohaterów. Umiejętność wyczytania przyszłości z kart nieraz przydała się w życiu Agaty i Piotra, którzy domyślali się, skąd biorą się ich problemy bądź też jaki los czeka ich za kilka miesięcy. Pisarka z ogromną energią pisze o wszystkich wydarzeniach zawartych w „Zakazanej miłości”, budząc zainteresowanie, które sprawia, że przy końcowych stronach trudno oderwać się od tego utworu. Przyznam, że już dawno nie urzekły mnie aż tak mocno żadne opisy zawarte w książkach – to w jaki sposób pisarka ujęła uczucia bohaterów w dramatycznych chwilach zasługuje na zdecydowaną pochwałę. Pani Kaczmarczyk pokazała, że nie trzeba głośno mówić o miłości, aby ją wyczuć, zrozumieć i zauważyć, tak jak było w przypadku Agaty i Piotra. Autorka z lekkością przedstawia miłosne uniesienia i sceny łóżkowe głównych bohaterów, co sprawia, że czytelnik oczami wyobraźni doskonale widzi wszystko to, co się wokół nich dzieje. Niespodziewane zwroty akcji, fantastyczne wydarzenia i szerzące się na każdym kroku wątpliwości powodują, że książka ta jest niesamowitą przygodą, fascynującą niemalże cały czas. Problematyka utworu, związek z różnicą wieku, połączona ze zdolnościami wróżbiarskimi sprawiają, że „Zakazana miłość” to powieść oryginalna, pełna genialnych pomysłów i pasji pisarki. Bohaterowie zostali wykreowani w sposób bardzo dobry, dzięki czemu wiemy, czego można się do nich spodziewać i do czego są zdolni. Autorka naturalnie ujęła różnice pomiędzy chociażby Agatą i Piotrem, którzy ze względu na wiek posiadali zupełne inne uosobienie i poglądy na świat. Owszem, łączyło ich wiele, jednak patrząc niekiedy na zachowanie Agaty dziwiła mnie jej nieodpowiedzialność, która budziła u Piotra pewnego rodzaju słabość, o czym czytało się z zarazem uśmiechem na ustach, jak i też myślą, czy na pewno na tym polega idealny związek.

Za każdym razem, gdy sięgam po kolejną cześć miłosnego tryptyku, kończę lekturę zaskoczona przebiegiem zdarzeń, pragnąc jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów. Magda Kaczmarczyk to autorka, posiadająca wspaniałe pomysłu, przyjemny styl i dużo energii, co powoduje, że jej powieści czyta się z ogromnym zainteresowaniem. „Zakazana miłość” pozytywnie mnie zaskoczyła i niebawem sięgnę po ostatnią część trylogii. Polecam tę serię, wiedząc, że zaintryguje czytelników, którzy lubią czytać o trudnych relacjach międzyludzkich, w których zawsze istnieje iskierka nadziei na lepsze jutro.

• Polscy autorzy
  • Czytam z Legimi
  • Czytam Polskich Autorów!
  • Cykl: Tryptyk miłosny (d)

Dodaj cytat z książki Zakazana miłość