Joker

Okładka książki Joker
Brian AzzarelloLee Bermejo Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Obrazy Grozy komiksy
komiksy
Tomasz Sidorkiewicz
Joker Batman Gotham City

Okładka książki Księżycówka. Tom 5: Studnia Brian Azzarello, Eduardo Risso
Ocena 6,0
Księżycówka. T... Brian Azzarello, Ed...
Okładka książki Księżycówka. Tom 4: Dola Aniołów Brian Azzarello, Eduardo Risso
Ocena 6,3
Księżycówka. T... Brian Azzarello, Ed...
Okładka książki Batman - Świat Brian Azzarello, Lee Bermejo, Ethem Onur Bilgiç, Alessandro Bilotta, Alberto Chimal, Ertan Ergil, Carlos Estefan, Mathieu Gabella, Inpyo Jeon, Jung Gi Kim, Tomasz Kołodziejczak, Stepan Kopriva, Piotr Kowalski, Qiu Kun, Kirill Kutuzov, Nicola Mari, Thierry Martin, Pedro Mauro, JaeKwang Park, Egor Prutov, Paco Roca, Michal Suchánek, Rulo Valdés, Xu Xiaodong, Lu Xiaotong, Okadaya Yuichi, Natalia Zaidova, Benjamin von Eckartsberg, Thomas von Kummant
Ocena 6,2
Batman - Świat Brian Azzarello, Le...
Okładka książki Faithless. Tom 2 Brian Azzarello, Maria Llovet
Ocena 6,3
Faithless. Tom 2 Brian Azzarello, Ma...

Okładka książki Batman: Azyl Arkham. Poważny dom na poważnej ziemi Dave McKean, Grant Morrison
Ocena 7,8
Batman: Azyl A... Dave McKean, Grant ...
Okładka książki Batman: Rok pierwszy David Mazzucchelli, Frank Miller
Ocena 7,9
Batman: Rok pi... David Mazzucchelli,...
Okładka książki Batman: Zabójczy żart Brian Bolland, Alan Moore
Ocena 8,3
Batman: Zabójc... Brian Bolland, Alan...
Okładka książki Batman: Człowiek, który się śmieje Ed Brubaker, Doug Mahnke, Aaron Sowd, Patrick Zircher
Ocena 7,2
Batman: Człowi... Ed Brubaker, Doug M...

Naprawdę konkretna pozycja. Świetne rysunki, mega fabuła. Mimo, że #teamMarvel to byłem zadowolony trzymając ten egzemplarz w rękach. Dobra robota : D

Nikt nie zna szczegółów. Nikt nie wie dokładnie. Niemniej na mieście chodzą słuchy… chodzą słuchy, że Jokera wypisali z Arkham Asylum. Mniej więcej tak zaczyna się ta mroczna, brudna opowieść. Bo też komiks „Joker” nie jest czytadłem o superbohaterach. To raczej gatunek noir z atmosferą tak gęstą, że można by na niej zawiesić siekierę.

Mogłoby się wydawać, że komiksy spod znaczka DC muszą traktować o walce dobra ze złem. Bohaterów z rzezimieszkami. Prawa z bezprawiem. W komiksie jest inaczej. Tu praktycznie nie ma Batmana. Nie ma dobrych kolesi. Ani nawet neutralnych. Niemal wszystkie przedstawione tu postacie to złoczyńcy. Joker dokonuje na nich swojej gorzkiej wendetty. Jest zły, że w czasie jego nieobecności bossowie rozdzielili między siebie jego wpływy. A przynajmniej to oficjalna wersja. Ta nieoficjalna – gnieżdżąca się gdzieś na granicy interpretacji – traktuje o tym, że Joker nie był w stanie wytrzymać tego, co się stało. Bo jakże to tak? Trafia do zakładu psychiatrycznego, wypada z gry, a życie płynie dalej? Dlaczego nikt o nim nie pamięta? Dlaczego ludzie nie skandują jego imienia, nie traktują jak legendy? Joker jest przerażony wizją porażki, która objawia mu się poprzez zachowanie status quo, niezmienionego stanu rzeczy. Teraz postara się, by świat zadrżał. Jeśli dotąd nie pozostawił po sobie trwałego śladu, tym razem postara się o zostawienie na Gotham krwawej blizny.

Po resztę recenzji odsyłam do: https://bigbaddice.pl/komiks-joker/

Mogłoby się wydawać, że komiksy spod...

Joker opuszcza Arkham.
NIkt nie wie jak do tego doszło.
Joker opuścił arkham i postanawia odzyskać co swoje. Akcje śledzimy z perspektywy Johny'ego Frosta, gangstera który łaknie sławy i bogatego życia. Klaun staje się jego idolem. Johny podąża za nim wyzbywając sie coraz wiecej skrupułów, starając się zrozumieć mistrza zbrodni.

Komiks daje nam wgląd w psychologie Klauna z Gotham, a jest ona tak pokręcona, niespójna i pełna chaosu jaka tylko może być.

Rysunki są na mistrzowskim poziomie, niemal każda strona prosi nas byśmy zaczekali chwilę, przyjrzeli się szczegułą i docenili talent artysty, Czego Oczywiście Ciężko nie zrobić!
Lee Bermejo to prawdziwa legenda i warto sprawdzić jego twórczość. Jestem pewien że jeszcze nie raz zdejmę komiks z półki by go przewertować. Fabuła również jest dobra, choć
momentami zbyt mroczna, zahaczająca o klimaty noir, thriller. Nie dociera do mnie momentami metafizyczne i symboliczne przesłanie lektury, ale nie przeszkadza to w śledzeniu dalszych wydarzeń.

Suma sumarum:
JoKER to komiks perełka pod wzgledem wykonania, warto po niego sięgnąć. Ja z pewnością sięgnę jeszcze nie raz.

Joker opuszcza Arkham.
NIkt nie wie jak do tego doszło.

Komiks daje nam wgląd w psychologie Klauna...

🃏Joker
▫️
Czas na recenzje komiksu Briana Azzarella oraz świetnych rysunków Lee Bermejo.
Wrażenia- no cóż...
Mnie jakoś nie porwał, niestety fabuła taka sobie, a czasami wydawało mi się, że jakby jej nie było
Na plus oczywiście idą świetne jak i bardzo mroczne ilustracje, które mogą niepokoić każdego czytelnika.
Zakończenie słabe jak na Króla Zbrodni.
Było tutaj dużo znanych postaci, których na szczęście nie zabrakło (Killer Croc, Pingwin, Two - face... )
Harley jest dość mało i jej postać jest ukazana z innej strony
Komiks jest brutalny, więc nie polecam osobą o słabych nerwach oraz tych co nie lubią ogólnie żadnej brutalności
Cała ta niby "fabuła" zaczyna się od tego kiedy Joker opuszcza Arkham Asylum.
Komiks jest ukazany z perspektywy kierowcy jak i prawej ręki Jokera - Jonn'ego Frosta (lojalny jak i NAIWNY) , który z jednej strony zachwyca się Jokerem, ale też boi się być przy boku takiego szaleńca jak on.
Dwoma słowami jest to niewykorzystany potencjał...
No cóż mi się on niezbyt podobał, ale nie musi przecież się Wam tak samo nie podobać się jak mi.

🃏Joker
▫️
Czas na recenzje komiksu Briana Azzarella oraz świetnych rysunków Lee Bermejo.
Wrażenia- no cóż...
Zakończenie słabe jak na Króla Zbrodni.
Było tutaj dużo...

Bardzo ładna, mroczna kreska, przez którą przemawia chaos idealnie pasujący do przedstawionego w tym komiksie Jokera. Fabularnie nie jest to majstersztyk lecz sam komiks jest fajny i czyta się go przyjemnie. Dla samych rysunków warto się zapoznać!

Ładny komiks, taki nie za głęboki. Ale ładny.

Jak już wiele osób zauważyło, fabularnie jest to wydmuszka, ale wydmuszki mają to do siebie, że można z nich zrobić pisankę i jako kolorowe jajko, ten zeszyt sprawdza się doskonale. Cudowny klimat, sprawnie narysowany i podzielony na sekwencje. Natomiast dialogi i fabuła rażą prostotą. Nihil novi chciałoby się napisać. Nie zrozumcie mnie źle, przewidywalna, czy prosta fabuła nie zawsze jest czymś, co negatywnie wpływa na całość publikacji. W tym jednak przypadku, zdecydowanie obniża dobre wrażenie. Nie wciąga i nie pociąga. Jest niesamowicie "letnia", a tytułowy bohater faktycznie jest tutaj postacią całkowicie pozbawioną psychologicznej podbudowy. Jest wariatem, dlatego lata po mieście i zachowuje się jak wariat? No, troszkę za mało Panie Scenarzysto.

Nie mogę napisać, że polecam. Przeczytać można, można też napawać oczy dobrymi planszami, ale... No, konieczność jakaś to to nie jest. Mocny średniak.

Ładny komiks, taki nie za głęboki. Ale ładny.

1947

Nie porywa treścią ten komiks, za to zachwyca rysunkami.
Raczej męska rozrywka.
Przeczytałam ze średnią przyjemnością.
Obejrzałam z większą.

Nie porywa treścią ten komiks, za to zachwyca rysunkami.
Raczej męska rozrywka.
Przeczytałam ze średnią przyjemnością.
Obejrzałam z większą.

Świetny komiks. Fabuła, sposób narracji, rysunki palce lizać :) Jedyny minus, beznadziejne zakończenie.

Według mnie jest to bardzo płytkie potraktowanie tej nietuzinkowej postaci. W skrócie; Joker biega z giwerą po mieście, kradnie pieniądze i strzela do ludzi. Żadnej podbudowy psychologicznej, żadnego novum. Bawiłem się średnio. Na plus bardzo dobre rysunki. Realizm połączony z groteską, wyblakłe kolory, ciekawy klimat.

Chociaż fabuła komiksu jakoś specjalnie mnie nie porwała, to przyznać muszę, że rysunki mi się podobały. Bardzo mroczne grafiki, które idealnie pasują do postaci Jokera.
Niestety jest to kolejny komiks, który nie do końca wykorzystuje potencjał, jaki kryje się w Jokerze. Szkoda.

Dodaj cytat z książki Joker