Śpimy z dzieckiem

Okładka książki Śpimy z dzieckiem Claude Didierjean-Jouveau
Okładka książki Śpimy z dzieckiem
Claude Didierjean-Jouveau Wydawnictwo: Mamania Seria: Rodzicielstwo bliskości poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Rodzicielstwo bliskości
Partage le sommeil de son enfant
Mamania
2011-01-01
2011-01-01
Agnieszka Abémonti-Świrniak
spanie z dzieckiem rodzicielstwo bliskości

Książkę przeczytałam razem z moim partnerem na "jedno posiedzenie" jak tylko przyszedł z biblioteki. Byliśmy bardzo ciekawi treści ponieważ temat dotyczy nas bezpośrednio, mianowicie - śpimy razem z naszym synkiem w jednym łóżku :) Czytaliśmy na zmianę na głos, nasze dziecko bardzo lubi słuchać. Książkę oceniam pozytywnie, dowiedziałam się dużo rzeczy. Autorka przytacza baaardzo dużo dowodów naukowych, powołuje się na przeprowadzone przez różne instytucje (między innymi UNICEF) badania dotyczące rozwoju dzieci od niemowlęcia do dorosłego człowieka, porównuje. Główny powód dla którego wzięliśmy bobasa do naszego łóżka to kolki-bóle brzucha były bardzo silne i trwały długo. Brałam synka do łóżka i uspokajałam przytulając do piersi. Później kiedy etap kolek mieliśmy za sobą zaczęły się zęby i doszliśmy do wniosku, że lepiej nam spać razem ze sobą i być rano wypoczętym, niż budzić się co 30 minut, by usypiać dziecko na nowo przez godzinę. Książka podniosła nas na duchu, warto po nią zajrzeć chociażby dlatego aby móc upewnić się, że spanie z dzieckiem to nic złego a wręcz przeciwnie - my jesteśmy wyspani, dzidziuś przesypia całą noc. A najpiękniejszy jest moment kiedy rano widzisz swojego synka, który śmieje się pełną buzią pokazując swoje śliczne dwie jedyneczki :)

• Rodzicielstwo
  • Dziecko
  • Psychologia - wychowanie
  • Ciąża, poród, macierzyństwo
  • Tematyka okołoporodowa, poród, rodzicielstwo, wychowanie.
  • Pedagogika i rodzicielstwo

Dodaj cytat z książki Śpimy z dzieckiem