Historia literatury czeskiej

Okładka książki Historia literatury czeskiej
Zofia Tarajło-Lipowska Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Historie Literatur językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Historie Literatur
Ossolineum
2010-01-01
2010-01-01
Czesi literaturoznawstwo literatura czeska literatura europejska historia literatury kultura Czech

Dla czechofilów
By wpelni zachwycic się daną rzeczą czy przestrzenią najlepiej poznać ja od podszewki. Ja swoją przygodę z literaturą czeską, zaczełam niejako od konca od nazwisk rozchywytywanych, nośnych jak kundera,kafka hasek, balaban, i hrabala. Ale co działo sie wcześniej? Na to pytanie odpoiwedziała mi pani Zofia Tarajło- Lipowska w pozycji Historia literatury czeskiej. To pozycja, która epokami odkrywa przed czytlenikiem kolejne nazwiska i teksty zza południowej granicy. Dla mnie dużym plusem są informacje związane z tłem historycznym, dzięki którym łatwiej zrozumieć dany sposób myślenia i co kierowało piórem ówczesnych pisarzy. Jak nie zawsze jestem przekonana do podrecznikowych wręcz opracowań literatury, tak tu synetetyczność wypowiedzi i jej rzetelność doceniam. To interesujaca wprawka dla chcących pozanć naszych południowych sasiadów.

Dla czechofilów

Dodaj cytat z książki Historia literatury czeskiej