Złudne marzenia

Okładka książki Złudne marzenia
Alexandra Bullen Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Życzenie (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Beata Hrycak-Domke
życzenia magia sukienki

Piękna historia, choć po skończeniu książki czuje niedosyt

Piękna historia, choć po skończeniu książki czuje niedosyt

Książka ta bardzo mi się spodobała. Jednak czegoś w niej jakby brakowało. Ale to moje odczucie. Może to dlatego, że jestem na nią być może za stara. Podobała mi się postawa Hazel. To, że potrafiła dokonać odpowiedniego wyboru. Życzenia zmieniły nie tylko jej życie ale też osobowość.

Ta książka otworzyła mi oczy.

Na pierwszy rzut oka historia Hazel Snow nie wydaje się być jakoś szczególnie niezwykła.Poznajemy samotną dziewczyną z wielkim talentem fotograficznym, Na 18 urodziny dostaje imię i nazwisko swojej biologicznej matki.Jednak los jej nie sprzyja.Dziewczyna odbiera całkiem inną sukienkę, a spotkanie z matką nie przynosi spodziewanego efektów.Hazel wypowiada życzenie, by poznać swoją matkę.Cofa się w czasie i poznaje ją jeszcze przed swoimi urodzinami.

Tutaj zaczyna się prawdziwa historia.Treść książki lekko się czyta.Książka nie obfituje w gwałtowne zwroty akcje, jej akcja w powolnym tempie idzie do końca utworu.

Książka jest bardzo emocjonalna.Płaczę za każdym razem jak ją czytam.Delikatna opowieść, uczucie które posiada swoje problemy, ale jest to uczucie bardzo delikatne i wrażliwe.Przyjaźń i autorytety.

Plusem tej książki jest główna bohaterka.Jest ona zmuszona do podejmowania bardzo trudnych decyzji. Sądzę że nawet połowa z nas jest bardzo podobna do Hazel- wrażliwa, lekko zagubiona.

Zakończenie książki- cóż jest ono smutne i to zdecydowanie, ale właśnie takie jest życie.Nie zawsze mamy happy end.Zrozumiałam to i wiele innych rzeczy zatapiając się w tej lekturze.Sądzę że ona jeszcze bardzo długi czas pozostanie w moim sercu jako ta ukochana książka.Mimo że prawdziwy książkoholik podobna kocha wszystkie książki tak samo, to uważam że ta jest wyjątkowa.

Ta książka otworzyła mi oczy.

Napisana lekkim językiem, idealna lektura na chłodne jesienne dni. Dzięki niej można oderwać się od codzienności, zastanowić się o co sami poprosilibyśmy gdybyśmy i my mieli taką możliwość jak główna bohaterka.
Bardzo ciepła książka, mozemy się przekonać jak wiele warta jest możliwość wychowywania się i przeżywania życia wśród rodziny i osób bliskim naszemu sercu.
Serdecznie polecam :)

13.09.13 do 21.10.13

13.09.13 do 21.10.13

Piękna opowieść, momentami zaskakująca i wzruszająca :)

Piękna opowieść, momentami zaskakująca i wzruszająca :)

Nie w moim stylu, mam o tej książce takie same zdanie jak o poprzedniej części. Nie jest zła, ale to lektura bardziej dla młodych dziewcząt.

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś gorszego. Książka posiada wiele zwrotów akcji, których czytelnik kompletnie się nie spodziewa. Można w niej też dostrzec głębszy sens. Ogólnie bardzo mi się podobała i polecam przeczytać.

Bardzo fajna książka. Polecam wszyyystkim czytelnikom ;)

Bardzo fajna książka. Polecam wszyyystkim czytelnikom ;)

Książka ciekawa, fabuła fantastyczna.
Dziewczyna zakłada sukienki, które spełniają jej życzenia.
Lekka lekturka do poczytania na odstresowanie, pomimo tego rozwiązanie głownego motywu mnie zaskoczyło :)
Polecam marzycielkom :)

Książka ciekawa, fabuła fantastyczna.
Dziewczyna zakłada sukienki, które spełniają jej życzenia.
Polecam marzycielkom :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Alexandra Bullen Złudne marzenia Zobacz więcej
Alexandra Bullen Złudne marzenia Zobacz więcej