Konopnicka. Lustra i symptomy

Lena Magnone Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Portrety Kobiet językoznawstwo, nauka o literaturze
słowo/obraz terytoria
twórczość utwory feminizm Konopnicka
językoznawstwo, nauka o literaturze
Portrety Kobiet
twórczość utwory feminizm Konopnicka

Jakoś nie czuję się uprawniony do komentowania doktoratu pani Magnone.
Książka jest erudycyjną perełką, nawiązuje bowiem do ciekawego nurtu interpretacyjnego szkoły psychoanalitycznej, w której Freud czy Lacan to główne postacie rozumienia Innego czy Libido. Dużo w niej filozofii, ale przecież to humanistyka i bez filozofii tu się nie obejdzie.
M. Konopnicka jest tu...

• W kredensie
  • Jestę filologę
  • E-BOOKi
  • Literatura polska
  • Akcja przedwojenna
  • Historia
  • Ale Historia (indywidualna, narodów, społeczeństw, idei etc)

Dodaj cytat z książki Konopnicka. Lustra i symptomy